کتاب های درسی دانش آموزان از امروز شنبه ۱۱ شهریور از منطقه به مدارس توزیع می شود و دانش آموزان اول مهر کتاب های درسی را از مدرسه تحویل می گیرند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، ثبت سفارش کتاب های درسی دانش آموزان از اردیبهشت آغاز شده است و در ابتدا دانش آموزان میان پایه (دوم، سوم، چهارم، پنجم و ششم دبستان، هشتم و نهم، یازدهم و دوازدهم) تا اوایل تیرماه برای ثبت سفارش کتاب درسی فرصت داشتند.

دانش آموزان پایه های ورودی (اول، هفتم و دهم) از 7 تیر ماه برای سفارش کتاب درسی اقدام کردند همچنین با توجه به اینکه تعدادی از دانش آموزان میان پایه در بازه زمانی تعیین شده اقدام به ثبت نام نکردند مجدد از 25 مرداد فرصت ثبت نام پیدا کردند.

به گفته احمدرضا امینی؛ معاون سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، هم اکنون برخی از دانش آموزان نسبت به ثبت سفارش کتاب درسی اقدام نکرده اند که باید سریعتر ثبت سفارش را انجام دهند.

ثبت و اصلاح سفارش کتاب های درسی میان پایه برای جاماندگان از 25 مردادماه

به گفته وی، ثبت نام قطعی در مدرسه و ثبت اطلاعات دانش آموز در سامانه سیدا (سامانه دانش آموزی وزارت آموزش و پرورش) توسط مدرسه، برای ثبت سفارش کتاب های درسی نیاز است.

معاون سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی این خبر را هم داد که هم اکنون امکان ویرایش کتاب های درسی فراهم شده است و دانش آموزانی که مدرسه آنها تغییر کرده می توانند برای اصلاح سفارش اقدام کنند البته ما به صورت خودکار این کار را انجام می دهیم، اما بهتر است که سامانه را چک کنند تا از اصلاح مدرسه مطمئن شوند همچنین دانش آموزانی که تغییر رشته داده یا تکرار پایه دارند حتماً باید اصلاح سفارش را خودشان انجام دهند.

کتاب های درسی دانش آموزان از امروز شنبه 11 شهریور از منطقه به مدارس توزیع می شود و دانش آموزان اول مهر کتاب های درسی را از مدرسه تحویل می گیرند.

کتاب های درسی دانش آموزان توسط دو شرکت اٌفست و چاپ و نشر ایران، چاپ می شود.

شرکت اُفست 63 میلیون جلد کتاب دوره ابتدایی و چاپ و نشر ایران 90 میلیون جلد کتاب درسی دوره متوسطه اول و دوم را چاپ می کنند.

انتهای پیام/

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان