خروج مرغ از گیلان فقط با مجوز

۱۴۰۲/۰۶/۱۲ ۱۸:۵۲ چاپ کد خبر: 186803
استاندار گیلان با بیان اینکه گیلان در موضوع مقایسه قیمت کالاها با استان های همجوار باید همواره در راستای کاهش نرخ ها رقابت کند، گفت: با تشدید نظارت ها در تنظیم بازار، جامعه هدف و زنجیره های تولید، ...

 به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، اسدالله عباسی ​استاندار گیلان ظهر امروز در جلسه کارگروه تنظیم بازارو اقدام مشترک در سالن الغدیر استانداری گیلان با اشاره به کاهش بخشی از هزینه های کاشت و برداشت محصول با بهره گیری از روش مکانیزاسیون و نیز روزهای پایانی برداشت این محصول راهبردی اضهار کرد: با این حال هزینه تولید برنج در استان بالا است از این رو قیمت کنونی برنج در بازار واقعی نیست.

وی با تأکید بر حمایت دولت سیزدهم از شالیکاران و کشاورزان گفت: با توجه به تلاش برنجکاران برای تولید برنج، هزینه تمام شده این محصول باید بررسی و مشخص شود.

استاندار گیلان با اشاره به وجود محصولات استراژتیک مهم در این استان به منظور افزایش صادرات، افزود: چای، برنج و بادام محصولات مهم استان هستند که باید در ارتباط با محصول چای نیز باید هزینه های تمام شده طی فرآیندی مشخص شده و سپس قیمت چای در بازار بر اساس آن تعیین شود.

عباسی با تأکید بر ضرورت توجه به تأمین مایحتاج ضروری مردم، تصریح کرد: با رصدهای انجام شده هیچ مشکلی در این ارتباط در استان وجود ندارد، از این رو با توجه به مسافرپذیربودن استان گاه مشکلاتی ایجاد می شود که با  تدابیر صورت گرفته این مشکلات قابل حل است.

وی با بیان اینکه گیلان در موضوع مقایسه قیمت کالاها با استان های همجوار باید همواره در راستای کاهش نرخ ها رقابت کند، گفت: در تنظیم بازار، جامعه هدف و زنجیره های تولید از تولیدکننده، توزیع و مصرف کننده باید مورد توجه باشد و در تامین مایحتاج مردم کم کاری و کوتاهی پذیرفتنی نیست.

نماینده عالی دولت در گیلان با تأکید بر ضرورت فعالیت گشت های محسوس و نامحسوس مشترک نظارت بر بازار از سوی صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و بسیج اصناف بیان کرد: فرمانداران در شهرستان های مختلف استان باید به این مهم توجه داشته باشند و به معاونت امور اقتصادی استانداری به صورت هفتگی گزارش ارائه دهند و کمبودها را اعلام کنند.

عباسی نقش نظارت جدی بر قیمت و فروش کالاهای اساسی از جمله نان، مرغ، گوشت و شکر را با توجه به حساسیت مردم بسیار مهم دانست و افزود: کیفیت در پخت نان باید مورد توجه جدی قرار گیرد، مدیریت این مهم بر عهده فرمانداران است ضمن اینکه دستگاه های شهرستانی و استانی نیز باید هماهنگی لازم را در این خصوص ایجاد کنند.

وی با اشاره به ممنوعیت خروج بدون مجوز مرغ از گیلان، گفت: خروج مرغ از استان گیلان باید حتماً با مجوز صورت گیرد، لذا در این راستا باید سخت گیری های لازم اعمال شده و به ذخیره سازی مرغ منجمد، کالاهای اساسی، تأمین دارو و شیرخشک توجه شود. 

استاندار گیلان با تأکید بر ضرورت تمامی تمهیدات برای بازگشایی مدارس بر گشایش نمایشگاه پوشاک و لوازم التحریر در آستانه سال تحصیلی جدید، افزود: دست اندرکاران مربوطه به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید نسبت به برگزاری نمایشگاه برای فروش فوق العاده اقدام کنند.

پایان پیام/۳۳۸۹/س

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان