دستگیری ۴۹۵ از اراذل و اوباش در گیلان

۱۴۰۲/۰۶/۱۴ ۱۸:۴۹ چاپ کد خبر: 186857
فرمانده انتظامی استان گیلان از دستگیری بیش از ۴۰۰ اراذل و اوباش در استان گیلان خبر داد و گفت: از ابتدای سال تا کنون، ۱۵۰ نفر از اراذل و اوباش نوظهور در سطح استان شناسایی، ۴۹۵ نفر از اراذل دستگیر، ۶۵۳ نفر از ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، سردار عزیزالله ملکی فرمانده انتظامی استان گیلان ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه و در سالن اجتماعات فرماندهی انتظامی استان با بیان اینکه پلیس امنیت عمومی یک واحد تخصصی در فراجا به منظور تامین نظم و امنیت با شکل و محتوای تخصصی است، اظهار کرد: صدور گذرنامه و تسهیل امور مربوط به اقامت و مسافرت های خارج از کشور، بررسی صلاحیت متقاضیان دریافت پروانه کسب، نظارت بر اصناف و برخورد با جرائم خشن و پنهان نظیر تهیه و توزیع سلاح و مهمات و برخورد با اراذل و اوباش از وظایف ذاتی و تخصصی این واحد انتظامی است.

وی ایجاد فضای امن در جامعه را خط قرمز نیروی انتظامی دانست و گفت: اولویت پلیس امنیت عمومی، اقدام قاطع در برخورد با جرایمی است که امنیت روانی، جانی و مالی مردم را به خطر انداخته و باعث ایجاد رعب و وحشت در بین آنان می شود. 

فرمانده انتظامی استان گیلان شناسایی دغدغه ها و مطالبات عمومی در خصوص امنیت، بررسی میزان فراوانی جرایم و پالایش تخلفات شایع را از دیگر وظایف مهم پلیس برشمرد و بیان کرد: پلیس امنیت عمومی از طریق اعتمادسازی و جلب رضایت مردم می تواند شاخص های ارتباط متقابل با آحاد شهروندان را بهبود بخشیده و به تبع آن، وضعیت نظم و امنیت جامعه را ارتقا ببخشد.

ملکی با تأکید بر لزوم برخورد با اراذل و اوباش، مزاحمان خیابانی و گردانندگان قمارخانه ها در سطح جامعه افزود: پلیس امنیت عمومی همواره با تدارک امکانات لازم، برنامه ریزی مستمر و انجام طرح های ارتقا امنیت اجتماعی، جلب رضایت شهروندان را در دستور کار خود داده و در این راستا با مخلان نظم و امنیت هیچگونه مماشاتی از خود نشان نمی دهد. 

وی از دستگیری بیش از ۴۰۰ اراذل و اوباش در استان گیلان خبر داد و گفت: از ابتدای سال تا کنون، ۱۵۰ نفر از اراذل و اوباش نوظهور در سطح استان شناسایی، ۴۹۵ نفر از اراذل دستگیر، ۶۵۳ نفر از اوباش احضار و ۱۰۴ فرد شرور نیز با دستور قضایی روانه زندان شدند. 

فرمانده انتظامی استان گیلان، گیلان را یک استان مهمان پذیر با مواهب الهی بکر و مقاصد سیاحتی و زیارتی بی نظیر دانست و تصریح کرد: فرماندهی انتظامی استان گیلان به دلیل ورود خیل عظیمی از مسافران، همواره دارای تنوع و تعدد ماموریتی بالایی است و این مسئله موجب شده تا طرح های سالم سازی دریا و نظارت بر اماکن گردشگری و تفریحی با جدیت بیشتری دنبال شود و ماموران پلیس آمادگی بهتری در خدمت رسانی به مردم داشته باشند.

ملکی با اشاره به سازماندهی گشت های هدفمند انتظامی، بررسی مستمر وضعیت واحد های صنفی و نظارت بر بیش از ۲۸۰ کیلومتر از نوارهای ساحلی سطح استان از زمان آغاز تعطیلات تابستانی تاکنون، بیان کرد: در این رابطه از یک هزار و ۷۸۳ واحد صنفی بازدید، برای هزار و ۵۱۵ واحد صنفی اخطار پلمب صادر، از ۵۱۹ واحد صنفی تعهد اخذ و ۸۹ واحد صنفی متخلف به دلیل عدم رعایت قوانین و مقررات برابر مفاد ۲۷ و ۲۸ قانون نظام صنفی پلمب و از ادامه فعالیت آنها جلوگیری شد. 

وی با تأکید بر پشتوانه قانونی تمامی ماموریت های پلیس، ارتقای احساس امنیت در میان مردم را مرهون هماهنگی و تلاش های مجموعه انتظامی و ظرفیت تشکل های مردم نهاد همانند بسیج دانست و  گفت: هم پوشانی و هم افزایی در کلیه امورات امنیتی مدیریت انقلابی و همت جهادی را می طلبد که این امر مهم در گرو همکاری های مستمر مردم با پلیس و نهادهای امنیتی و انتظامی است. 

پایان پیام/۳۳۸۹

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان