در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

جزئیات مراسم جاماندگان اربعین در گیلان

۱۴۰۲/۰۶/۱۴ ۱۷:۴۹ کد خبر: 186860

در آستانه روز اربعین حسینی مراسمات مختلفی توسط سازمان تبلیغات اسلامی و هیئت های مذهبی در سراسر استان گیلان برای عرض ارادات به خاندان عصمت و طهارت تدارک دیده شده است.

به گزارش لنگرخبر، هر سال که می گذرد بیشتر از سال قبل حضور عاشقان در پیاده روی اربعین بیش تر می شود ولی هنوز هستند افرادی که به دلایلی از فیض پیاده روی اربعین جا مانده و در حال تدارک برای عزاداری امام حسین در شهر و روستای خود هستند.

در آستانه روز اربعین حسینی مراسم مختلفی توسط سازمان تبلیغات اسلامی و هیئت های مذهبی در سراسر استان گیلان برای عرض ارادات به خاندان عصمت و طهارت تدارک دیده شده است.

محوریت اجتماع جاماندگان اربعین حسینی در دو شهرستان آستانه اشرفیه و رشت است که هر دو مراسم به طور زنده از شبکه استانی باران و رسانه ملی پخش می شود.

آستانه اشرفیه:  مراسم جاماندگان اربعین از ساعت ۹:۳۰ دقیقه صبح روز چهارشنبه با حضور هیئت های عزاداری از ۳۶ روستاها و شهرهای مختلف به سمت حرم مطهر حضرت سلطان سید جلال الدین اشرف (ع) برگزار می شود. 

رشت: مراسم  جاماندگان اربعین در شهر رشت از گلزار شهدای به سمت پیاده راه فرهنگی میدانشهدای ذهاب رشت و از رشت به طرف حرم مطهر حضرت سلطان سید جلال الدین اشرف(ع) برگزار می گردد.

آستارا: مراسم پیاده روی جاماندگان اربعین در شهرستان آستارا از یا نشهر و لوندویل به سمت بقعه متبرکه امامزادگان ابراهیم و قاسم(ع) برگزار می شود.

لاهیجان: با هماهنگی های صورت گرفته از مساجد و روستاهای شهرستان لاهبجان در روز اربعین جاماندگان این پیاده روی معنوی به سمت حرم مطهر حضرت سلطان سید جلال الدین اشرف (ع) حرکت می کنند.

لنگرود: مراسم پیاده روی جاماندگان اربعین در شهرستان لنگرود از سمت روستاها و مساجد این شهر به سمت حرم مطهر حضرت سلطان سید جلال الدین اشرف (ع) برگزار می شود.

املش: اجتماع عظیم هیئت های مذهبی در شهرستان املش از اداره تبلغیات اسلامی این شهر به سمت پیاده راه فرهنگی شهرداری و مرکز شهر برگزار خواهد شد.

انزلی: حرکت از بقعه بی بی حوریه تا حرم شهدای گمنام در میدان امام خمینی(ره) 

تالش: حرکت از سمت مساجد شهر به طرف گلزار شهدای گمنام

رضوانشهر: حرکت از بقعه متبرکه آقا امیر السلطان غریبنده به طرف امامزاده سید شرف الدین

رودبار: از بالا بازار به مقصد امامزادگان موسی بن جعفر(ع) فیلده

منجیل: از مسجد امام زین العابدین(ع) به مقصد مزار شهدای گمنام پادگان تک آوران نیروی دریایی

لوشان: از گلزار شهدای گمنام به سمت  امامزاده حنیفه بیورزین

رستم آباد:  از مسجد علی بن ابی طالب(ع) به مقصد امامزاده طاهر شما

رودسر: از سپاه روسدر به سوی میدان شهرداری  تا مسجد شهدا طالب زاده

سیاهکل: تجمه محوری در بقعه سید وارستان

صومعه سرا: از مساجد شهر به سمت مسجد جعفری

شفت: از میدان انقلاب تا مسجد اباصالح(ع)و گلزار شهدا

فومن: از شهر فومنبقعه سید حمزه نفوت و روستاهای اطراف به طرف بقعه سبزقبا و مرقد مطهر شهید سید جواد موسوی شنبه بازار

پایان پیام/۳۳۸۹
 


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان