به گفته مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان، مسجد قنبرآباد شهر تاریخی ماسوله بر اساس اسناد و مدارک تاریخی مرمت و بازسازی می شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از فومن؛ ولی جهانی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان امروز در بازدید از شهر تاریخی ماسوله در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با اختصاص نزدیک به ۲۰ میلیارد ریال و انتخاب پیمانکار ذیصلاح عملیات مرمت و بازسازی مسجد قنبرآباد ماسوله در دستور کار قرار گرفته است.

به گفته مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان با اختصاص نزدیک به ۲۰ میلیارد ریال و انتخاب پیمانکار ذیصلاح عملیات مرمت و بازسازی مسجد قنبرآباد ماسوله در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه مسجد مذکور یکی از قدیمی ترین و با اصالت ترین بناهای شهرک تاریخی ماسوله است، افزود: به اتفاق آراء مقرر شد با مراجعه به اسناد و مدارک تاریخی روند مرمت مسجد قنبرآباد در چارچوب ضوابط و مقررات صورت پذیرد.

جهانی پاسداشت بناهای تاریخی و ساماندهی آن را یکی از وظایف اصلی اداره کل میراث فرهنگی دانست و ابراز امیدواری کرد تا با تسریع در روند بازسازی بتوان نسبت به بهره برداری از بنای تاریخی و استفاده بهنگام  از آن اقدامات لازم صورت پذیرد.

پایان پیام/۳۳۸۹

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان