به گفته مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان، از صبح فردا و اواخر وقت یکشنبه محدودیت های ترافیکی در مناطق پر خطر اعمال و از استقرار افراد در مناطق پرخطر ممانعت به عمل خواهد آمد.

امیر مرادی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به هشدار سطح نارنجی هواشناسی مبنی بر بارش شدید باران و وزش باد در ۶ استان کشور و از جمله گیلان اظهار کرد: با توجه به صدور هشدار سطح نارنجی در گیلان و پنج استان کشور سریعا مکاتبات با فرمانداری ها، اداره کل آب و فاضلاب استان و دیگر نهادهای امدادی و خدمات رسان در خصوص آمادگی لازم برای مقابله با بحران احتمالی انجام شده است. 

وی با تأکید بر تشکیل کمیته تخصصی تحلیل و احصا جزئیات اخطاریه شازمان هواشناسی گفت: در این کمیته شهرستان هایی که با بیشترین بارش احتمالی و وزش باد خواهند بود مشخص و اقدامات امدادی و تخصصی لازم در تمامی شهرستان های گیلان انجام می شود. 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان با بیان اینکه ستاد اضطراری مدیریت بحران شهرستان با محوریت فرمانداران تشکیل شده است، افزود: در این ستاد دستورات و وظایف هر دستگاه برای مقابله با بحران احتمالی مشخص و فرمانداران و بخشداران موظف به حضور در محل حادثه احتمالی هستند. 

مرادی یکی از راه های کاهش خسارت تعیین فرمانده صحنه حادثه و تقسیم کار بین دستگاه ها دانست و بیان کرد: در ستاد مدیریت بحران استان گیلان مقرر شد در هر شهرستان فرمانده صحنه برای مقابله با بارش شدید باران مشخص و کارهای لازم بین تمامی دشتگاه ها تقسیم شود. 

وی از تعیین تیم های عملیاتی آب، برق وگاز مورد نیاز و اعلام آماده باش به این دستگاه ها خبر داد و گفت: از صبح فردا و اواخر وقت یکشنبه محدودیت های ترافیکی در مناطق پر خطر اعمال و از استقرار افراد در مناطق پرخطر ممانعت به عمل خواهد آمد. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان