سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان با تاکید بر اینکه مسیر پیش رو مسیر پیروزی است، گفت: دشمن در تمام زمان ها و با همه توان ها به توطئه می پردازد و ما باید با تمام قوا با بصیرت و هوشیاری ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، بهروز جلائی امروز در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه رشت در مصلی این شهر با گرامیداشت سالروز تاریخی ۱۷ شهریور و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار کرد: امام خمینی (ره) در جریان تاریخی انقلاب اسلامی ایران، حقیقت چهره روشنفکران عصر پهلوی را بر ملا کرد به گونه ای که با قیام امام خمینی (ره) در سال ۴۲، خواست مردم در خصوص جمع کردن بنیان شاهنشاهی در ایران جرقه خورد.

وی با بیان اینکه در ماه رمضان سال ۵۷ پیام هشت ماده ای امام خمینی (ره) در ماه رمضان با معنویت در جامعه پیوست خورد، گفت: مردم در ۱۶ شهریور سال ۵۷ در میدان آزادی امروزی تجمعی با سخنرانی آیت الله بهشتی داشته و در همان روز با بنرها و دست نوشت هایی اعلام کرده بودند که از این پس نام این میدان، میدان آزادی است.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان با اشاره به اینکه در ۱۷ شهریور سال ۵۷، مردم بی دفاع ایران به هاک و خون کشیده شدند، افزود: ۱۷ شهریور برآمده از دل اربعین هاست و مبنای فکری آن نیز در قیام ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ بوده است.

به گفته جلائی، امام خمینی (ره) در ۱۷ شهریور سال ۵۷ مردم در جای جای نقاط ایران در آن روز گرد هم آمده بودند و نابودی شاه و استقرار جمهوری اسلامی ایران را از همان موقع اعلام کردند.

وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) همواره نهضت انقلابی مردم را همراه با دستی غیب و الهی می دانستند، گفت: غیب و غیب باوری در نهضت الهی و جمهوری اسلامی یک واقعیت است و اینکه رهبری از قله ها سخن می گویند آن هم به واسطه انگیزه الهی و وحدت آحاد ملت حول این انگیزه الهی است.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان با بیان اینکه انگیزه الهی و وحدت آحاد ملت حول انگیزه الهی رمز پیروزی انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: حرکت امام حسین (ع) به گونه ای طراحی شده که هم در گذشته، حال و آینده مسیر روشن و سعادت بشر است لذا باید مسیر اربعین و مسیر امام حسین (ع) را درست معنا کرده و پشت سر ولی فقیه و مسلم زمان حرکت کنیم.

وی با تاکید بر اینکه مسیر پیش رو مسیر پیروزی است به شرط اینکه ولی زمان را شناخته و خسته نشویم، افزود: دشمن در تمام زمان ها و با همه توان ها به توطئه می پردازد و ما باید با تمام قوا با بصیرت و هوشیاری توطئه های شوم آنان را نقش بر آب کنیم.

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان