برداشت ۱۷ هزار تن زیتون در گیلان

۱۴۰۲/۰۶/۱۷ ۱۵:۴۶ چاپ کد خبر: 186922
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به آغاز برداشت نوبرانه زیتون ماری در رودبار گفت: بر اساس آمار پیش بینی شده، زیتون کاران رودباری امسال ۱۷ هزار تن زیتون به ارزش ۹۰۰ میلیارد تومان برداشت کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، صالح محمدی پیش از ظهر امروز در جریان بازدید از باغات زیتون و در گفت وگو با خبرنگاران با بیان اینکه زیتون یکی از محصولات استراتژیک کشاورزی در استان است، اظهار کرد: در گیلان محصولات کشاورزی مهمی از جمله برنج، بادام، زیتون و دیگر مرکبات وجود دارد که تولید و صادرات آنان منجر به توسعه گیلان در بخش اقتصادی می شود. 

وی با اشاره به آغاز برداشت نوبرانه زیتون ماری در رودبار گفت: بر اساس آمار پیش بینی شده زیتون کاران رودباری امسال ۱۷ هزار تن زیتون به ارزش ۹۰۰ میلیارد تومان برداشت کنند. 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان، شهرستان رودبار را قطب تولید زیتون در کشور دانست و افزود: ۲۲ هزار باغدار این شهرستان برداشت زیتون را از ۹ هزار و ۴۰۰ هکتار باغ زیتون آغاز کردند. 

به گفته محمدی، در زمان کنونی زیتون تازه پای درخت امسال بین ۵۰ تا ۶۰ هزار تومان است. 

وی از وجود ۱۰ کارخانه روغن کشی زیتون در رودبار خبر داد و بیان کرد: رودبار ۱۰ کارخانه روغن کشی با ظرفیت ۲۴ هزار تن و ۱۰۰ واحد بسته بندی سنتی، مدرن و نیمه مدرن با ظرفیت ۱۲ هزار تن دارد. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان