در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

به گفته فرمانده انتظامی گیلان، فردی که با ترفند تملک خانه های ویلایی و فروش آپارتمان های نوساز متعلق به دیگران اقدام به کلاهبرداری ۳۰۰ میلیارد ریالی از مالباختگان در شهرستان بندرانزلی کرده بود دستگیر ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، سردار عزیزاله ملکی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه شهروندان جهت معامله املاک باید تا حصول اطمینان از مالکیت طرف مقابل از تنظیم قرار داد، پرداخت وجه یا انتقال اسناد ملک خود به نام فروشنده خودداری کنند، اظهار کرد: با حفظ هوشیاری، توجه به هشدارها و توصیه های پلیس و دقت در انجام معاملات، می توان از سودجویی کلاهبرداران جلوگیری کرد. 

وی با اشاره به شکایت پنج نفر در شهرستان بندرانزلی مبنی بر فروش مال غیر گفت: شکایت کنندگان مدعی شدند که فردی با جلب اعتماد و فروش آپارتمان های نوساز دیگران به آنان، اسناد ملکی مربوط به خانه های ویلایی آن ها را به نام خودش منتقل و پس از کلاهبرداری متواری شده که این موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت. 

فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه پس از اخذ اظهارات شکات، بررسی پرونده ها و تحقیقات فنی صورت گرفته، صحت موضوع محرز شد، افزود: با اقدامات پلیسی، محل اختفاء متهم در یک ویلا در حاشیه شهرستان بندرانزلی شناسایی و با هماهنگی قضائی این فرد دستگیر شد. 

ملکی با اعلام اینکه متهم در مواجهه با دلایل، مستندات و مدارک پلیس به جرم خود مبنی کلاهبرداری ۳۰۰ میلیارد ریالی با ترفند تملک خانه های ویلایی شکات و فروش آپارتمان های نوساز غیر به آن ها اعتراف کرد، گفت: کلاهبردار ۴۹ ساله غیربومی با تکمیل پرونده ‍ برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت و روانه زندان شد. 

وی با تاکید بر اینکه افراد سودجو و کلاهبردار از هر شیوه ای برای رسیدن به مقاصد شوم خود و فریب افراد استفاده می کنند، بیان کرد: در این زمینه مردم باید دقت و هوشیاری خود را در مواجهه با این افراد بکار ببرند و در صورت مشاهده موارد مشکوک، مراتب را به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان