در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

به گزارش لنگرخبر، در پی نفوذ سامانه بارشی و هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی از روز گذشته تاکنون در گیلان در برخی از نقاط استان شاهد بارش باران به ویژه در مناطق غربی و بالادست بودیم. 

بنابر گزارش ایستگاه‌های هواشناسی استان گیلان، از شروع بارش‌های باران تا عصر امروز در ایستگاه‌های رودسر، آستارا، لنگرود، رشت، سنگر، خشکبیجار، لاهیجان شاهد بارش باران بودیم که شهرستان‌های آستارا، رودسر و لنگرود با ۶۰ الی ۷۰ میلی‌متر بیشترین بارش‌ها را به خود اختصاص دادند. 

طبق اعلام سازمان هواشناسی از ظهر پنجشنبه شرایط جوی ناپایدار در منطقه شکل گرفته که پیامد آن بارندگی، رگبار شدید، رعدوبرق، کاهش دمای پنج تا ۱۰ درجه و وزش باد شدید را به‌ همراه خواهد داشت. 

آنطور که محمد دادرس مدیرکل سازمان هواشناسی گیلان می‌گوید این شرایط تا روز دوشنبه هفته جاری در مناطق مختلف استان وجود داشته که برای روزهای شنبه و یکشنبه بارندگی و رگبار و وزش باد از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود. 

هشدار سطح نارنجی هواشناسی در گیلان سبب شد تا ستاد مدیریت بحران استان، سریعا مکاتبات را با فرمانداری‌ها، اداره کل آب و فاضلاب استان و دیگر نهادهای امدادی و خدمات‌رسان در خصوص آمادگی لازم برای مقابله با بحران احتمالی انجام دهد. 

به گفته امیر مرادی مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری گیلان، تیم‌های عملیاتی آب، برق و گاز مورد نیاز و اعلام آماده‌ باش به این دستگاه‌ها ابلاغ و از صبح امروز تا اواخر وقت یکشنبه محدودیت‌های ترافیکی در مناطق پر خطر اعمال و از استقرار افراد در مناطق پرخطر ممانعت به عمل خواهد آمد. 

بر اساس گفته‌های مرادی، تمامی تیم‌های امدادی و خدمات‌رسان در آماده‌باش کامل بوده و با انجام لایروبی به موقع در ناهار و رودخانه‌ها، شاهد بارش سیل در مناطق غربی و کوهستانی استان نبودیم. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان