در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

۱۰۰ هزار هکتار از اراضی مستعد شالیزاری گیلان با اقلیم و آب وهوای مناسب پیش رو منتظر همت بلند کشاورزانی است تا با کشت و پرورش محصولات و یا پرورش راتون علاوه برافزایش تولید در واحد سطح، درآمد خانوار خود را ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، حمیدرضا دنیادیده - گیلان استانی کشاورزی است و اقلیم منحصربه فرد آن در کنار خاک زرخیز و همت بلند کشاورزانش موجب شده تا سه درصد سهم کشاورزی کشور را در این استان شاهد باشیم.

بنا بر آمارهای موجود، ۳۰ درصد سهم اشتغال گیلان مربوط به کشاورزی است که عمده فعالیت کشاورزی در گیلان مربوط به برنج کاری، کشت چای، زیتون، ابریشم، کیوی و انواع مرکبات است.

حداقل ۳۰ درصد برنج کشور در گیلان تولید می شود

از بین عرصه های کشاورزی در استان گیلان، بیشترین سطح را اراضی شالی کاری به خود اختصاص می دهد. گیلان ۲۳۸ هزار هکتار اراضی شالی کاری با بیش از ۳۰۰ هزار بهره بردار زراعت دارد که می توان گفت حداقل ۳۰ درصد برنج موردنیاز داخل را فراهم می کنند.

کشت دوم فرصتی برای افزایش بهره وری برنج در گیلان

طبیعتاً افزایش سطح اراضی شالی کاری ممکن نیست و حتی سالانه بخشی از اراضی مستعد کشاورزی دچار آفت تغییر کاربری می شود اما اقدامات حمایتی و دولتی، همت مضاعف کشاورزان و برداشت ۲ نوبتی برنج در سطح شالیزارهای آماده داشت، می تواند افزایش تولید برنج و بهره وری در واحد سطح را میسر و ممکن سازد.

حدود ۱۰۰ هزار هکتار از اراضی شالی کاری گیلان قابلیت کشت دوم را دارند

خوشبختانه با عنایت بارش های الهی و البته با درایت و مدیریت صحیح قرارگاه جهاد آب، همه ۲۳۸ هزار هکتار اراضی شالی کاری استان زیر کشت رفته و به گفته صالح محمدی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان حدود ۱۰۰ هزار هکتار آن اکنون، قابلیت کشت دوم را نیز دارد.

کشت برنج بخشی از هویت و باورهای فرهنگی اجتماعی مردمان استان

تعدادی از کشاورزان که برداشت نوبت اول شالی از اراضی تحت کشت آن ها پایان یافته در گفت وگو با خبرنگار فارس می گویند: برنج در گیلان فقط نه یک محصول باکیفیت و مهم بلکه تبدیل به بخشی از باورها و رفتارهای اجتماعی و فرهنگی مردم است و کشت و پرورش و حتی انبار کردن آن در خانه ها به نوعی پشتوانه خانوارهای کشاورز است.

آن ها کشت، پرورش و فروش برنج را نه تنها فرصتی برای کسب درآمد و خرج کرد سالانه بلکه مشغول شدن به برنج کاری را هویت و شناسنامه مردمان گیل و دیلم می دانند.

کشاورزان گیلانی معتقدند: شرایط کاشت، داشت و برداشت برنج در استان گرچه همچنان رنج های به خصوص خود را دارد اما نسبت به دهه های گذشته بسیار راحت تر شده و این ظلم به عرصه کشاورزی و اقتصاد خانواده است که به کشت دوم و یا پرورش راتون (شاه بج) پرداخته نشود.

تخصیص کود و مهار احشام سرگردان دغدغه کشاورزان گیلانی برای کشت دوم

البته، تخصیص کود با نرخ یارانه به کشاورزان و فرهنگ سازی برای مهار احشام سرگردان به ویژه دام در عرصه کشاورزی و ازجمله شالی کاری یکی از مهم ترین نیازمندی های کشاورزان گیلانی برای پرورش کشت دوم و یا پرورش راتون است که در گفت وگو با فارس اغلب آن ها به آن اشاره و تأکید می کنند.

۶۰ هزار هکتار شالیزار در گیلان آماده پرورش راتون

بنا بر اذعان و اعتقاد رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان، حدود ۶۰ هزار هکتار از اراضی زیر کشت رفته استان را آماده کشت راتون و نشاء مجدد است و مابقی اراضی نیز ظرفیت کشت گیاهان علوفه ای، غده ای و برگی نظیر سبزی و صیفی را دارند و می توانند در افزایش محصول و درآمد برای کشاورزان مفید باشند.

خوشبختانه در ایام پیش رو، شرایط جوی مناسب و همچنین آب نیز به صورت فراوان برای کشت و کار، فراهم است و ازآنجاکه با شرایط تغییر اقلیم مواجه هستیم امکان کشاورزی در طول سال نیز وجود دارد و می توان بسیاری از محصولات موردنیاز مردم را کشت کرد.

بازار هدف برای خرید محصولات کشاورزی کشت دوم گیلان فراهم است

یکی از دغدغه های کشاورزانی گیلانی برای کشت دوم محصولات کشاورزی در اراضی شالی کاری، فقدان بازار مناسب برای عرضه محصولات برداشت شده نظیر صیفی جات و گیاهان برگی نظیر ترب و کلم و انواع سبزیجات است.

آن ها می گویند: در سال های گذشته بخشی از اراضی شالی کاری را با همت و تلاش اهل خانواده آماده کشت سبزیجات کردیم و خوشبختانه محصول بسیار خوبی نیز برداشت شد اما بازاری که بتوانیم آن را عرضه کنیم، در دسترس نبود و مجبور به حراج و بلکه توزیع رایگان آنچه برداشت کرده بودیم، شدیم؛ دغدغه ای به جا که محمدی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان در همین رابطه می گوید: مقدماتی فراهم شده تا مدیران جهاد کشاورزی و تعاون روستایی شهرستان ها اقدام به شناسایی تولیدکنندگان کنند تا پس از عرضه محصولات در بازارهای محلی، اقدام به ارسال محصول مازاد به سایر مناطق شود.

افزایش تولید برنج و درآمد خانوارها با کشت دوم

گیلان سابقه بیش از دوهزارساله در کشت و کار برنج دارد و کاشت، داشت و برداشت این محصول پربرکت و راهبردی با باورهای اعتقادی، فرهنگی و اجتماعی مردم همراه است.

یقیناً در صورت اشتغال گیلانیان به پرورش راتون در سطح یکصدهزار هکتاری اراضی شالی کاری و یا زیر کشت بردن این عرصه محیا برای کشت صیفی جات علاوه برافزایش تولید برنج، درامد خانوارها افزایش خواهد یافت.

زراعت برنج برای گیلانیان به عنوان یک فعالیت با ارزش و اصلی ترین فعالیت تولیدی و اقتصادی در استان به حساب می آید و با توجه به نیاز استان های مجاور ازجمله پایتخت به محصولات کشاورزی و سیفی، می توان از این فرصت بهره ای مضاعف گرفت.

پایان پیام/۸۴۰۰۸/


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان