رئیس کل دادگستری گیلان یکی از راهکارهای کاهش پرونده در محاکم قضایی را صلح و سازش ما بین اصحاب پرونده دانست و گفت: مسؤولان قضایی، خوب و زود به پرونده های قضایی رسیدگی کنند تا مشمول اطاله دادرسی نشود.

به گزارش خبرگزاری فارس از تالش، حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل صادقی نیارکی رئیس کل دادگستری استان گیلان امروز در مراسم تکریم و معارفه دادستان شهرستان تالش با اشاره به اینکه در شهرستان تالش وحدت خوبی حاکم است اظهار کرد: وحدت رمز موفقیت است و تمامی مسؤولان باید در راستای تحکیم وحدت قدم برداشته و از هر اقدامی که آن را خدشه دار می کند پرهیز کند.

رئیس شورای قضایی استان گیلان با تاکید بر صیانت از حقوق عامه گفت: مسؤولان قضایی باید با سایر دستگاه ها تعامل داشته باشند و در مسیر جلب اعتماد عمومی و استقرار آرامش مردم گام بردارند.

به گفته صادقی، مسؤولان باید در برابر مردم پاسخگو باشند زیرا در نظام اسلامی مسؤول به معنای رئیس نیست بلکه به معنای پاسخ گو بودن به مطالبات به حق آنان است.

این مقام ارشد قضایی فساد در حوزه های مختلف را خط قرمز دستگاه قضایی دانست و افزود: مسؤولان قضایی باید در مبارزه با فساد جدیت و اهتمام لازم را داشته باشند و با فساد چه از ناحیه اشخاص حقوقی یا حقیقی، چه در حوزه اقتصاد یا اخلاق برخورد کنند.

وی با با تأکید بر اینکه قضاوت یک شغل و منصب اداری نیست، گفت: قضاوت یک شان و جایگاه است و کارکردن در دستگاه قضایی بسیار دشوار و مشقت بار است.

رئیس شورای قضایی استان گیلان به مسؤولان قضایی توصیه کرد که خوب و زود به پرونده های قضایی رسیدگی کنند تا مشمول اطاله دادرسی نشود و همواره زمان مناسب و کیفیت رسیدگی را در اولویت قرار دهند.

وی یکی از راهکارهای کاهش پرونده در محاکم قضایی را صلح و سازش ما بین اصحاب پرونده دانست که شوراهای حل اختلاف در این راستا نقش اصلی و اساسی را بر عهده دارند و باید از ظرفیت افراد موثر و سرشناس در مسیر ایجاد صلح و سازش استفاده کنند.

این مقام ارشد قضایی یکی از زمینه های فساد را تغییر کاربری اراضی کشاورزی عنوان کرد و گفت: دستگاه های متولی نباید به هیچ عنوان اجازه تغییر کاربری اراضی زراعی را صادر کنند تا زمینه تخریب مزارع و سودجویی برای برخی افراد فرصت طلب فراهم گردد.

در پایان این مراسم  محمد صفری با ابلاغ حکم ریاست معظم قوه قضائیه به سمت دادستان شهرستان تالش منصوب و از زحمات میثم اسدی دادستان سابق شهرستان تالش قدردانی شد.

گفتنی است محمد صفری پیش از این رئیس حوزه قضایی کرگانرود بود و میثم اسدی نیز به سمت دادستان شهرستان رودسر منصوب شد.

همچنین در مراسم جداگانه ای  سعید میرزا پور با ابلاغ حکم ریاست معظم قوه قضائیه به سمت رئیس حوزه قضایی کرگانرود منصوب و از زحمات محمد صفری رئیس سابق حوزه قضایی کرگانرود قدردانی شد.

گفتنی است سعید میرزاپور پیش از این رئیس شعبه دوم دادگاه عمومی ماسال بوده است و محمد صفری نیز به سمت دادستان شهرستان تالش منصوب شد.

پایان پیام/۸۴۰۰۸/س

 

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان