مراسم تشییع پیکر شمس آقاجانی، یک روایت شنیدنی از رضا ژیان و اکبر عبدی، برگزاری دومین جلسه شورای عالی سینما و مراسم رونمایی از آلبوم موسیقی هوشنگ جاوید، تدوین پیش نویس سند موسیقی، بازگشایی تئاتر ...

به گزارش ایسنا، دوشنبه، بیستم شهریور مراسم تشییع پیکر شمس آقاجانی ـ شاعر و منتقد ادبی ـ با حضور جمعی از چهره های ادبی در خانه هنرمندان برگزار شد.

در ادامه، چهارمین «جایزه ملی کتاب سال جوانان» نامزدهای مرحله پایانی خود را شناخت.

یک روایت شنیدنی از رضا ژیان و اکبر عبدی

۲۰ شهریور همچنین سالروز تولد رضا ژیان بود؛ بازیگری که اگر زنده بود، ۷۴ شمع روی کیک تولدش می گذاشت اما سال هاست که دوستانش این روز را به یاد او سپری می کنند. به انگیزه سالروز تولد رضا ژیان گزارشی از فعالیت های هنری او و همکاری اش با اکبر عبدی نوشتیم. 

از مسکن سینماگران تا ساخت فیلم کودک

افزون بر این در این روز اعلام شد دومین جلسه شورای عالی سینما با پیگیری و بررسی اقدامات انجام شده در خصوص مصوبات اولین جلسه این شورا برگزار شد.

برای سینمایی که دوستش داریم!

بازگشت «راهبه» ترسناک به سینما

اعلام نامزدهای بخش نمایشنامه نویسی جشنواره آیینی سنتی

در ادامه، هیات ارزیابی و انتخاب «بخش نمایشنامه نویسی» بیست و یکمین جشنواره بین المللی نمایش های آیینی و سنتی اسامی نامزدهای دریافت جایزه این بخش را اعلام کرد.

بازگشایی تئاتر «هامون» هادی حجازی فر

در خبری هم اعلام شد که تئاتر «هامون» با مدیریت هادی حجازی فر از ابتدای آبان سال جاری فعالیت خود را از سر می گیرد.

۸ ساز عجیب دنیای موسیقی که تا به حال ندیده اید

بغض هوشنگ جاوید از انتشار یک آلبوم!

نشست خبری و مراسم رونمایی از آلبوم موسیقی مناقب خوانی که توسط هوشنگ جاوید (محقق موسیقی آیینی) گردآوری شده است، با حضور او و میلاد عرفان پور (مدیر مرکز موسیقی حوزه هنری) ۲۰ شهریور در حوزه هنری برگزار شد.

 تدوین پیش نویس سند موسیقی

ضمن این که جلسه شورای هنر کشور صبح روز دوشنبه بیستم شهریور با ریاست محمدمهدی اسماعیلی (وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی) و دبیری محمدحسین ایمانی خوشخو و با حضور حجت الاسلام عبدالحسین خسروپناه (دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی) با دستور جلسه ادامه بررسی سند ملی موسیقی کشور برگزار شد و تدوین پیش نویس سند موسیقی پس از تعویق ۹ ساله به پایان رسید.

آزمون های صدور کارت صلاحیت تدریس استاندارد می شود؟

همچنین شیوه اجرای آزمون های صدور کارت صلاحیت تدریس آموزشگاه های آزاد هنری بازنگری و به روزرسانی شد.

شعر فارسی روی دیوار خیابان امیرکبیر

به تازگی از دیوارنگاره جدیدی در تهران رونمایی شد. بر این اساس ابیات معروف استاد سخن، سعدی بر دیواری در خیابان امیرکبیر نقش بست. این دیوارنگاره در مساحت ۲۱۳ متر مربع برگرفته از نگارگری ایرانی و خطاطی است.

چشمه هفت هزارساله تهران کامل خشک شد

افزون بر این ها، تصاویری از چشمه علی شهرری در استان تهران منتشر شده که نشان می دهد این چشمه هفت هزارساله خشک شده است. بررسی میدانی ایسنا نیز خشک شدن حوضچه های این چشمه را که اکنون محل انباشت زباله شده است، تایید می کند.

پیش بینی هایی درباره سفرهای شهریور و مهر 

همچنین رییس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر پیش بینی کرد سفرهای تابستانی با توجه به تعطیلی های تقویم، تا ۱۵ مهر ادامه یابد و با پایان تعطیلات ماه صفر، سفرها از استان خراسان رضوی به سمت سایر استان ها بویژه استان های شمالی پراکنده شود.

ترکیه در مسیر درآمد ۵۶ میلیارد دلاری از سفر

آغاز ثبت نام دومین آزمون استخدامی فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر

در نهایت این که، ثبت نام دومین آزمون استخدامی خاص فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر بر اساس پیگیری بنیاد شهید و امور ایثارگران به زودی آغاز می شود.

انتهای پیام 

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان