پیش بینی برداشت ۷۰۰۰ تن گردو در گیلان

۱۴۰۲/۰۶/۲۲ ۱۵:۵۹ چاپ کد خبر: 187072
مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به آغاز برداشت گردو در برخی از نقاط گیلان، گفت: این استان چهار هزار و ۱۷۰ هکتار باغ گردو دارد که پیش بینی می شود باغداران استان هفت هزار و ۴۰۰ تن ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، منوچهر پارسافر مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان در حاشیه بازدید از باغات استان، با اشاره به آغاز برداشت گردو در برخی از نقاط گیلان، اظهار کرد: پیش بینی می شود ۱۹ هزار و ۱۰۰ باغدار گیلانی امسال بیش از هفت هزار و ۴۰۰ تن گردو به ارزش  اقتصادی۹۶۲ میلیارد تومان برداشت کنند.

وی از وجود بیش از چهار هزار باغات گردو در گیلان خبر داد و گفت: این استان  چهار هزار و ۱۷۰ هکتار باغ گردو دارد که زمان برداشت آن بستگی به مناطق مختلف استان دارد و باغداران از اواخر شهریور ماه تا نیمه اول آبان این محصول را برداشت می کنند.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان با تأکید برحمایت های سازمان جهاد کشاورزی  از باغداران محصولات کشاورزی افزود: این سازمان با اعطای نهال یارانه ای و ارقام مناسب و سازگار در مناطق مختلف گیلان از باغداران حمایت می کند.

پارسافر ارتفاعات و نواحی کوهستانی را بهترین نقاط برای کاشت گردو دانست و بیان کرد:  شهرستان های رودبار، املش، تالش، سیاهکل، رودسر و آستارا از مناطق مهم گیلان درتولید گردو بوده و هرساله بخشی از گردوهای تولید شده در این مناطق صادر می شود.

پایان پیام/۳۳۸۹

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان