مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان با اشاره به بارش ۱۵۰ الی ۱۷۰ میلی متری باران در شهرستان های غربی گیلان گفت: این میزان بارش شبب سیلابی و طغیان شدن 11 رودخانه در گیلان شد ولی با لایروبی ها و اقدامات ...

امیر مرادی مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان امشب در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به هشدار مجدد سطح نارنجی هواشناسی در این استان برای ۲ روز آینده اظهار کرد: در هفته جاری شاهد بارش باران در برخی از مناطق استان به ویژه مناطق غربی و کوهستانی بودیم ولی آمادگی نیروهای امدادی و دستگاه های اجرایی مرتبط با ستاد مدیریت بحران سبب کاهش خسارت به مناطق بارشی شد.

وی با اشاره به بارش ۱۵۰ الی ۱۷۰ میلی متری باران در شهرستان های غربی گیلان گفت: این میزان بارش شبب سیلابی و طغیان شدن ۱۱ رودخانه در گیلان شد ولی با لایروبی های به موقع و همچنین اقدامات صورت گرفته اجازه ورود سیل به مناطق شهری و روستایی داده نشده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان از لغو مرخصی مدیران مرتبط با این ستاد در مواقع هشدار سطح نارنجی خبر داد و افزود: طبق دستور استاندار گیلان و مصوبه انجام شده در مواقع بحرانی و هشدارهای سطح نارنجی مرخضی تمامی مدیران به ویژه مدیران دستگاه های اجرایی مرتبط با ستاد مدیریت بحران لغو و برای دو روز آینده مدیران اجازه خروج از استان را نداشته و در آمادگی کامل هستند.

مرادی یکی از علت های کاهش خسارت به گیلان در هنگام بلایای طبیعی را همگرایی تمامی مدیران با مدیریت استاندار دانست و تصریح کرد: بدون همگرایی و وحدت هیچ موفقیتی حاصل نشده و بدون شک در مواقع بحرانی شاهد افزایش خسارت خواهیم بود ولی در این مدت با مدیریت استاندار گیلان وحدت و هماهنگی خوبی در استان در قالب ستاد مدیریت بحران برقرار شده است.

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان