دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با بیان اینکه گام دوم انقلاب اسلامی در حقیقت تحقق نرم افزار تمدن اسلامی است، گفت: در این مهم آزادی، اخلاق، معنویّت، عدالت، استقلال، عزّت، عقلانیت و ارزش های والای انسانی ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، آیت الله رضا رمضانی امروز در یادواره ۴۱ شهید ترور شهرستان رشت که در گلزار شهدای این شهر برگزار شد، اظهار کرد: در طول تاریخ با ۲ جبهه حق و باطل روبرو هستیم و همواره جبهه حق در مسیر حق باید هزینه پرداخت می کرد که پرداخته است. 

وی با بیان اینکه امامان برای هدایت بشریت آمدند و در روایات آمده روزانه چندین پیامبر خدا در راه حق به شهادت می رسیدند، افزود: پیامبر اکرم (ص) نیز در مسیر جبهه حق بسیار اذیت شده و آزار دیدند، در برابر جریان استکبار، جبهه حق هزینه پرداخته و این سرنوشت تمام پیامبران و پیروان راه حق است. 

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی ایران نیز در مسیر حق شهدای زیادی را تقدیم کرده است، بیان کرد: انقلابی که در مسیر جبهه حق حرکت می کند تمام محاسبات غرب و بین الملل را برهم زده و جغرافیای تاریخ بشر را تغییر داده است. 

رمضانی با اشاره به توطئه های دشمنان در قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی افزود: از ابتدای انقلاب اسلامی همواره ما به دنبال پرداخت هزینه بودیم و برای تحقق انقلاب اسلامی، شهدای بزرگی را تقدیم کردیم. 

وی با اشاره به تحمیل جنگ بعد از پیروزی انقلاب اسلامی توسط دشمنان گفت: در دوران دفاع مقدس برای حفظ انقلاب اسلامی و جبهه حق بر علیه باطل با خون پاک شهدا هزینه پرداخت کرده ایم. 

به گفته دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع)، آن هایی که در مقابل جبهه حق هستند و در مسیر باطل قرار دارند و تعداد آن ها هم کم نیست، با وحدت و یکپارچگی به جبهه حق حمله می کنند و باید برای حفظ جبهه حق باز هم هزینه داد. 

رمضانی با بیان اینکه رسانه های دنیا در اختیار دشمنان است، افزود: ۹۵ درصد رسانه ها در اختیار جریان رژیم صهیونیستی است؛ صدای مظلومیت جبهه حق در رسانه امروز به گوش نمی رسد و بایکوت خبری شده است. 

وی با اشاره به برگزاری پیاده روی بزرگ اربعین بیان کرد: جریان اربعین حسینی (ع) در بایکوت خبری کامل قرار داشت و دشمنان اجازه نمی دهند که این واقعه مهم رسانه ای شود. 

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه دشمن اجازه نمی دهد حتی گفتمان انقلاب اسلامی بیان شود، تصریح کرد: جریان رسانه ای، امپراطوری و غول رسانه ای در اختیار دشمن است اما در برابر گفتمان انقلاب اسلامی که فراتر از مرزها و محدودیت هاست شکست خواهد خورد، دشمنان تاکنون با تمام جریان غول رسانه ای نتوانستند در مقابل جریان حق انقلاب اسلامی بایستند. 

رمضانی با بیان اینکه جریان لیبرالیسم نمی تواند گفتمانی را مانند گفتمان انقلاب اسلامی در دنیا ارائه کند، گفت: گفتمان انقلاب اسلامی گفتمان عقلانی، عدالت خواهی و حفظ ارزش های انسانی است و آن ها نمی توانند این چنین محتوایی را ارائه دهند. 

وی با تاکید بر اینکه فاتح میدان کسی است که محتوای قوی و غنی داشته باشد و آن محتوا را انقلاب اسلامی دارد، افزود: باید محتوای گفتمان انقلاب اسلامی را در قالب متناسب در عرصه بین الملل تدوین و در دنیا مطرح کنیم. 

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با اشاره به اینکه این مهم مورد استقبال دنیای بین الملل قرار دارد، بیان کرد: در هر کجا و در دنیای بین الملل می بینید امروز جریان انقلاب اسلامی همه جا گسترش یافته است. 

رمضانی با تاکید بر اینکه گفتمان انقلاب اسلامی در عراق، لبنان، یمن، بحرین، آرژانتین، آمریکای لاتین و بسیاری از کشورها گسترش یافته است، گفت: در آن مناطق به این ندا پاسخ داده می شود و نشان از این دارد که این گفتمان از بعد جغرافیایی گسترش یافته است. 

وی دلیل این پذیرش را سازگاری گفتمان انقلاب اسلامی با فطرت و عقل انسان برشمرد و افزود: انحرافات در گفتمان انقلاب اسلامی وجود ندارد و نخواهد داشت زیرا اسلام آن را رهبری می کند. 

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران وقتی به پیروزی رسید تمام محاسبات دشمنان را بر هم زد، تصریح کرد: قطعا با توجه به تغییر در معادلات منطقه و عرصه بین الملل صف آرایی ها عوض شده و تقابل بلوک شرق و غرب تبدیل به تقابل عدالت و استکبار شده است. 

رمضانی با بیان اینکه امروز اسلام و انقلاب در مقابل قدرت های ظاهری ایستاده، گفت: تنها قدرت محتوایی در برابر استکبار گفتمان انقلاب اسلامی است که در آن استقلال، ارزش های انسانی، کمال و معنویت دیده شده و هدف آن این است که بشریت در مسیر انحراف نباشد، مسیر و مقصد را بشناسد، راه انبیای الهی را طی کند که این برجستگی گفتمان انقلاب اسلامی را نشان می دهد. 

وی شهدای ترور را از شهدای مظلوم بیان کرد و گفت: بخش دیگری از جریان که در مقابل انقلاب اسلامی شاهد آن بودیم، بحث ترور بود، شهدایی که مظلومیت آن ها مضاعف است، زیرا آن ها در مسیر توسعه، علم و هدایت مردم شهید شدند و برخی از آن ها جزو ارکان مهم نظام بودند. 

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با بیان اینکه گام دوم انقلاب اسلامی در حقیقت تحقق نرم افزار تمدن اسلامی است، افزود: در این مهم آزادی، اخلاق، معنویّت، عدالت، استقلال، عزّت، عقلانیت و ارزش های والای انسانی دیده شده است. 

رمضانی با بیان اینکه کشورهای زیادی در جنگ ترکیبی اجازه نمی دهند مردم آن رفاه نسبی را داشته باشند، گفت: آن ها با هر ترفند و تحریمی قصد ایجاد ناامنی و ناامیدی را در کشور دارند که باید آگاه و متوجه به این مهم باشیم. 

دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با اشاره به شهادت برخی از مسئولان در دوران خدمتشان تصریح کرد: جریان شهادت یک جریان حماسی است و جامعه را شجاع بار می آورد و وقتی جامعه ای مسؤولانش شجاع نباشند قطعا رنگ رشد و عقلانیت را نخواهد دید؛ جریان شهادت یک جریان حماسه آفرین را در جامعه ایجاد می کند و در آن زمان که مسئولان احساس شجاعت و عزت می کنند، رشد و توسعه اتفاق می افتد. 

وی با بیان اینکه این روحیه باید حفظ شود و یکی از بزرگ ترین خدمات شهدا این بود، آن ها مرد میدان بودند و با اختیار خود به میدان نبرد حق بر علیه باطل رفتند، گفت: دشمنان می خواستند ایران اسلامی را به عنوان کشوری نا امن، بدون رفاه و بدون پیشرفت معرفی کنند که توطئه آن ها نقش بر آب شده است. 

رمضانی با اشاره به شهادت ۱۷ هزار شهید ترور کشور بیان کرد: در بین قربانیان ترور در دنیا، بیشترین قربانی را ایران اسلامی دارا است، ایران اسلامی قربانی ترور نسبت به مطامع شوم جریان انحرافی جهانی بوده است. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸/س

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان