امام جمعه رشت با بیان اینکه دشمن امسال در طبل توخالی می زند، گفت: برخی از خانواده فریب خوردگان، فرزندان و خویشان خود را برحذر می دارند، برخی از آنان از طریق دستگاه های امنیتی ایران توجیه شده و حرکتی ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، آیت الله رسول فلاحتی ظهر امروز در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه شهرستان رشت در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) رشت با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در نشست اخیر با مردم سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی اظهار کرد: ایشان فرمودند معلومات اطلاعاتی ما نشان می دهد دولت آمریکا مجموعه ای برای بحران سازی در کشورها از جمله ایران ایجاد کرده که به دنبال ایجاد اختلافات قومی و مذهبی است. 

وی توجه به مباحث جنسی و قومی مذهبی و نیز مسئله زن که آمریکا از این طریق توجه به آنان می خواهد به ایران ضربه بزند، گفت: رهبر معظم انقلاب در جواب تمام این حربه ها یک جمله گفتند و کار را تمام کردند و گفتند «شتر در خواب بیند پنبه دانه» همان طور که امام خمینی (ره) نیز آمریکا را شیطان بزرگ دانسته بودند. 

امام جمعه رشت با بیان اینکه امروز آمریکا با جنگ ترکیبی وارد می شود و می داند انقلاب اسلامی بسیاری از معادلات قبل آنان را به زباله دان تاریخ فرستاد، افزود: در جنگ شناختی در ذهن و باور مردم و در اندیشه آنان در آنچه شناخته اند شبهه ایجاد کرده و در جنگ ترکیبی با ابزارهای گوناگون وارد عمل شده و با ترکیبی از دروغ ها به ایجاد شبهه در بین مردم می پردازند. 

فلاحتی ریشه بحران سازی در تمام دنیا را آمریکا عنوان کرد و گفت: اختلاف میان ملت ها و امت ها و فتنه انگیزی بین ملت ها و نیز جنگ افروزی بین مردم از جمله تلاش های آمریکا است که انقلاب اسلامی در برابر تمام این جنایات ایستاد و آمریکا را به عقب برد، به همین دلیل از طریق جنگ ترکیبی و شناختی وارد عمل شدند. 

وی با بیان اینکه یکی از طراحان این جنگ شوم برنارد لوئیس است که به دنبال تفکیک ایران است، افزود: او به دنبال این بود که ایران را به چنگ کشور کوچک تبدیل کند و در سایه ناآرامی ها در سال گذشته به دنبال اجرای این طرح بودند و تمام امکانات رسانه ای خود را در این راستا به کار گرفتند. 

امام جمعه رشت با اشاره به انسجام همه جانبه قوا و نیروهای نظامی وعدم پاسخگویی مردم، نقشه های شوم دشمن نقش بر آب شد، بیان کرد: رهبر انقلاب فرمودند که آحاد مردم و مسؤولان باید بیدار و مراقب باشند، گرچه نقشه آنان کار به جایی نبرد اما باید نسبت به حیله های دشمن بیدار و هوشیار باشیم. 

فلاحتی دروغ پراکنی را نخستین هدف طراحان شوم دشمنان بشری دانست و تصریح کرد: در همین ایام عاشورای سال گذشته در راستای شایعات مسئله زن، زندگی و آزادی را با اخبار دروغ جعل کردند و پس از آن دروغ حکومت موروثی را منتشر کرده و سپس قتل یک دختر را مطرح کردند و با دروغ سازی مجدد به مسئله حجاب پرداختند تا به اهداف خود برسند. 

وی با تأکید بر اینکه تنها راه برای برملا کردن دروغ های دشمن و زمین زدن آنان «تبیین» است، تصریح کرد: در تمام آمارهای میدانی ما بیش از ۸۵ درصد مردم ایران طرفدار حجاب اسلامی هستند اما آنچه در رسانه های دروغ پرداز این باور را القا کردند که غالب مردم حجاب را کنار گذاشته اند و باعث شد بسیاری از خودی ها نیز به این باور برسند. 

امام جمعه رشت با تقدیر و تشکر از بصیرت مردم و حضور همیشگی آنان در صحنه های مختلف کشور بیان کرد: مردم مؤمن و مسلمان راستین و انقلابی گیلان و ایران همیشه در تمام صحنه ها، در تجمعات عاشورایی امسال و نیز در اربعین حسینی امسال حضور پرشور داشته و آمریکایی ها را خوار و ذلیل کرد و موجب قدردانی رهبر انقلاب نیز شد. 

فلاحتی با بیان اینکه دشمن امسال در طبل توخالی می زند چرا که فریب خوردگان سال گذشته پشیمان شده اند، افزود: برخی از خانواده فریب خوردگان فرزندان و خویشان خود را برحذر می دارند، برخی از آنان از طریق دستگاه های امنیتی ایران توجیه شده و حرکتی نخواهند کرد، آن ها می دانند که خارج نشینان فقط وعده های دروغی می دانند و خود خارج نشینان نیز با یکدیگر دچار اختلاف شده اند و قدرت اقناعی جمهوری اسلامی بسیار قوی است بنابراین، امسال دیگر خبری از ترقه بازی نخواهد بود. 

وی با تسلیت ایام شهادت پایان ماه صفر اظهار کرد: امام صادق (ع) درباره امام رضا (ع) می فرمایند که خداوند از صلب موسی ابن جعفر (ع) فرزندی خارج می کند که دادرس و فریادرس همه مردمان است. 

امام جمعه رشت با اشاره به آغاز ماه ربیع الاول که تاریخ هجرت پیامبر اسلام است، گفت: آغاز این هجرت از مکه به سوی مدینه آغاز تشکیل حکمت اسلامی در مدینه بود که به همه مسلمانان اعلام کرد که باید در طول حیات حکومتی مبتنی بر اسلام و قرآن داشته باشند. 

فلاحتی با اشاره به میزبانی گیلان از پیرغلامان در آذر ماه امسال افزود: به دلیل زمین لرزه ای که در مراکش آمد و موجب از بین رفتن برادران مسلمان ما شد تسلیت عرض می کنم همچنین به مردم لیبی که خسارات زیادی بابت سیل متحمل آنان شد. 

وی با اشاره به اهمیت آبروی مؤمنان اظهار کرد: امام علی (ع) می فرمود اگر مؤمنی را در حال گناه ببینم تلاش می کنم او را با لباسم بپوشانم و نگذارم آبروی او در پیش همگان از بین برود. 

امام جمعه رشت با بیان اینکه مسلمانان باید در روابط خود با غیرمسلمانان هوشمندانه عمل کنند، تصریح کرد: اگر هوشمند نباشیم دشمنان اسلام تلاش می کنند تا پیروان اهل بیت (ع) و مسلمانان عقب بمانند، پس از رحلت رسول خدا تلاش کردند پیروان اسلام ناب به حاشیه برده شوند و در طول تاریخ اموی و عباسی این سیاست را در پیش گرفتند. 

فلاحتی با بیان اینکه امروز جامعه اسلامی در این قطعه از جغرافیای کره زمین مجالی پیدا کردند تا تمدن مبتنی بر اسلام و کتاب خدا و سنت پیامبر را در ایران عملیاتی کنند، گفت: تلاش ایران اسلامی این است تا دنیای امروز بشر قطره ای از دریای بیکران امت اسلامی را بفهمد بنابراین، تا حکومت اسلامی هست مکر و نیرنگ و تلاش دشمن برای به حاشیه بودن مسلمانان نیز هست، اما مردم آگاه ایران که تجربه هزارساله دارد، می داند برای بقای دینش باید سر بدهد تا عزت مدارانه بماند و مانده است. 

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص ضعف دشمن و رو به افول رفتن مواضع دشمن بیان کرد: این ضعف بدان معنا نیست که دشمن از توطئه و حیله دست برمی دارد، در آیه ۸۸ سوره حجر خداوند متعال این هشدار را به امت پیامبر می دهد که نسبت به دشمن آگاه بوده و گمان نکنند دشمن از مکر و نیرنگ دست برمی دارد. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان