در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان با اشاره به رشد۵۶ درصدی بارگیری و تخلیه کالا در مجتمع بندر انزلی گفت: در سال جاری ۹۷۱ هزار تن کالا در مجتمع بندری انزلی تخلیه و بارگیری شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، حسین یونسی صبح امروز در حاشیه بازدید از بنادر گیلان و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بنادر موجود در استان نقش مهمی در افزایش صادرات و واردات کالا به گیلان دارد، اظهار کرد: مجتمع بندری در انزلی و آستارا جزو مهمترین بنادر موجود در کشور هستند که نقش مهمی در ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی گیلان دارند. 

وی با اشاره به بارگیری بیش از ۹۰۰ هزار تن کالا در مجتمع بندری انزلی گفت: در سال جاری ۹۷۱ هزار تن کالا در مجتمع بندری انزلی تخلیه و بارگیری شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۵۶ درصد افزایش داشته است. 

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان مهمترین هدف عملکردی در مجتمع بندری انزلی را رونق اقتصادی دانست و افزود: تنوع کالاهای صادراتی در مجتمع بندری بسیار زیاد بوده و نخستین محموله صادراتی سیمان در روزهای آینده وارد این مجتمع خواهد شد. 

یونسی با تأکید بر لزوم توجه به توسعه مجتمع های بندری در گیلان بیان کرد: مجتمع بندری انزلی بزرگترین بندر حاشیه شمالی کشور است که به دلیل واقع شدن در مسیر ارتباطی اروپا - آسیا، از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان