به گفته مدیرکل مدیریت بحران استان گیلان بر اساس اعلام هواشناسی از روز دوشنبه تا چهارشنبه شاهد وقوع بارش شدید باران و در نتیجه طغیان رودخانه ها در گیلان خواهیم بود.

امیر مرادی مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت، با اشاره به هشدار سطح نارنجی هواشناسی در خصوص وقوع بارش شدید باران در گیلان، اظهار کرد: بر اساس اعلام هواشناسی از روز دوشنبه تا چهارشنبه شاهد وقوع بارش شدید باران و در نتیجه طغیان رودخانه ها در گیلان خواهیم بود.

وی با تأکید بر هماهنگی لازم میان تمامی دستگاه های اجرایی عضو ستاد مدیریت بحران و فرمانداری ها، گفت: ظهر امروز جلسه ای به مدیریت آب منطقه ای در گیلان برگزار و هماهنگی های لازم با فرمانداری ها انجام شده و تمامی عوامل اجرایی در آماده باش کامل خواهند بود.

مدیرکل مدیریت بحران استان گیلان با دستور به عوامل اجرایی و شرکت های پیمانکاری در خصوص خروج ماشین آلات و تجهیزات پروژه های عمرانی از حریم و بستر رودخانه ها، تصریح کرد: علیرغم اینکه لایروبی خوبی در حریم رودخانه های استان انجام شده ولی با توجه به بارش شدید باران، احتمال طغیان رودخانه ها، تمامی شرکت های پیماانکاری موظف به خروج ماشین آلات پیمانکاران و جمع آوری تجهیزات پروژه های عمرانی از حریم و بستر رودخانه ها هستند.

مرادی با اشاره به اتخاذ تدابیر لازم مبنی بر پیش بینی ماشین آلات مورد نیاز از طریق پیمانکاران فعال شرکت به منظور آمادگی و پشتیبانی جهت مقابله با بحران احتمالی سیلاب، بیان کرد: در این خصوص مکاتبات لازم با شرکت های پیمانکاری انجام و هیچ مشکلی در این خصوص وجود ندارد، لذا تمامی این شرکت ها باید تجهیزات خود را در حالت آماده باش قرار دهند.

وی یکی ااز نگرانی های موجود در گیلان با توجه به هشدار سح نارنجی هواشناسی را خسارات احتمالی پایین دست سدها دانست و گفت: مدیریت بهینه مخازن سدهای استان و اتخاد تمهیدات لازم مبنی بر کنترل دریچه های خروجی سدها جهت جلوگیری از بروز خسارات احتمالی پایین دست سدها در دستور کار قرار دارد.

پایان پیام/

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان