مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با اشاره به اسکان ۱۰ هزار مسافر فرهنگی در گیلان، گفت: در تابستان سال جاری ۱۶۵ مدرسه با ۱۱ مرکز رفاهی برای اسکان مسافران فرهنگی اختصاص داده شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، محمد فائزی مدیرکل آموزش و پرورش گیلان ظهر امروز در نشستی با خبرنگاران در سالن جلسات این اداره کل با بیان اینکه مراکز رفاهی آموزش و پرورش یکی از اماکن مهم برای اسکان مسافران در  کشور است، اظهار کرد: در گیلان مراکز رفاهی بسیار خوب و با امکانات قابل توجه ای وجود دارد که در ایام مختلف سال شاهد حضور مسافران زیادی است.

وی با اشاره به اسکان ۱۰ هزار مسافر فرهنگی در گیلان، افزود: این تعداد مسافران در مراکز رفاهی آموزش و پرورش گیلان و ۱۶۵ مدرسه استان اقامت کردند.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان، شهرستان های رشت، انزلی، تالش و آستارا مقصد اصلی مسافران فرهنگی در این استان دانست و بیان کرد: بر اساس آمار استان های آذربایجان شرقی، غربی، اردبیل و خراسان رضوی بیشترین مسافران فرهنگی را در گیلان شامل می شود.

فائزی با  تأکید بر لزوم توجه متولیان مراکز فرهنگی گیلان به پذیرش فرهنگیان در این استان، گفت: در تابستان سال جاری ۱۶۵ مدرسه با ۱۱ مرکز رفاهی با ظرفیت ۱۴۰ سوئیت و ۵۱۲ تخت برای اسکان مسافران فرهنگی اختصاص داده شده است.

وی از ارائه خدمات به ۲۶۰ هزار مسافر فرهنگی در سال گذشته در مراکز رفاهی و مدارس گیلان خبر داد و افزود: در تابستان سال گذشته ۲۶۰ هزار و ۷۴۹ مسافر فرهنگی در قالب ۵۸ هزار و ۱۲۹ خانوار از امکانات مراکز رفاهی و مدارس گیلان استفاده کردند.

پایان پیام/۳۳۸۹

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان