سرپرست اداره کل اموال و املاک بنیاد مستضعفان گیلان با گلایه از سرپرست اداره کل راه و شهرسازی گیلان گفت: در طی شش ماه گذشته علی رغم اینکه زمین در اختیار آنان بود ولی اقدامی برای طرح نهضت ملی مسکن نکرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رودسر، پیمان ضیایی امروز در دیدار با سرپرست فرمانداری رودسر در سالن فرمانداری با اشاره به املاک وسیع بنیاد مستضعفان در این شهرستان اظهار کرد: شهرستان رودسر به لحاظ پراکندگی، وسعت املاک و حواشی املاک مانند تصرف، تعرض و اختلافاتی که با سایر نهاها هست از مهم ترین حوزه استحفاظی بنیاد در سطح استان گیلان است. 

وی با اشاره به مشکلات ۶۰ قطعه از املاک بنیاد مستضعفان در منطقه بلالم رودسر و هشت قطعه زمین های واقع در دریاوارسر افزود: برای حل مشکلات زمین های بنیادی منطقه نیازمند تشکیل کارگروه فنی مجزا است، ما حافظان بیت المال هستیم و در چارچوب قانون آماده هرگونه همکاری هستیم، بررسی و حقیقت یابی شود حق هر طرف بود به آن عمل کنیم. 

بنیاد مستضعفان در گیلان ۷ قطعه زمین تقدیم نهضت ملی مسکن کرده است
سرپرست اداره کل اموال و املاک بنیاد مستضعفان گیلان بحث تعامل بین نهادها برای حل اختلافات اراضی در این شهرستان را ارزشمند خواند و گفت: بنیاد در بحث اجرایی شدن شعار دولت برای طرح نهضت ملی مسکن در سراسر کشور ۱۰۰۰ هکتار زمین تقدیم این طرح کرده که در گیلان هفت قطعه زمین به ارزش بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است و همه این اراضی در داخل محدوده شهری واقع شده است. 

به گفته وی، در گام اول با درخواست استاندار گیلان و تاکید مهندس فتاح، حدود ۲۰ هکتار زمین که هفت هکتار در رودسر، هشت هکتار در انزلی و چهار هکتار در رشت با سهم ۳۰ درصدی برای طرح نهضت ملی مسکن در اختیار راه و شهرسازی قرار دادیم.

ضیایی با اشاره به توافقنامه ای برای زمین ها بیان کرد:طبق توافقنامه ای که در ۳۰ بهمن ماه سال گذشته به درخواست استاندار با اداره کل راه و شهرسازی گیلان انجام شد، مقرر شده بود که برای زمین ها، وکالتی در اختیار سازمان راه و شهرسازی قرار دهیم که سهم بنیاد پرداخت و سهم خودشان را برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن بردارند اما طی این مدت اقدامی از سوی این سازمان صورت نگرفت. 

سرپرست اداره کل اموال و املاک بنیاد مستضعفان گیلان با گلایه از سرپرست اداره کل راه و شهرسازی گیلان که در طی شش ماه گذشته علی رغم اینکه زمین در اختیار آنان بود ولی اقدامی برای طرح نهضت ملی مسکن نکرد، تصریح کرد: بنیاد آمادگی داشت که چند برابر زمین فعلی برای اجرایی شدن شعار دولت و امر مقام معظم رهبری را در اختیار اجرای این طرح قرار دهد و هیچ نگاه انتفاعی در این قضیه ندارد اما متاسفانه اداره کل راه و شهرسازی در این مدت حرکتی نکرد اما بنیاد همچنان پای کار است و اولویت اول ما شهرستان رودسر است. 

به گفته وی، زمین بنیاد مستضعفان در شهرستان رودسر برای طرح نهضت ملی مسکن چهار هکتار دیگر در بلالم اضافه شده که با زمین های قبلی حدود ۱۱ هکتار زمین آماده برای اجرای این طرح و توسعه در شهرستان وجود دارد. 

ضیایی با اشاره به موضوع ۱۰۰ هکتاری زمین در شهرک صنعتی رودسر گفت: سهم سپاه طبق مدارک موجود پنج هکتار است که بنیاد در اختیار این نهاد مقدس قرار دهد و مابقی این اراضی ملک بنیادی است. 

تامین ۱۱ هکتار زمین برای اجرایی شدن نهضت ملی مسکن در رودسر
سرپرست فرمانداری رودسر نیز بر لزوم بررسی و برنامه ریزی راهبردی برای تثبیت اهداف نظام در شهرستان اظهار کرد: همه نهادها بایستی بتوانند با سیاست برنامه راهبردی، دارایی های موجود در شهرستان رودسر را احیا و در راستای اهداف نظام و کشور استفاده کنیم. 

وی با اشاره به اینکه اراضی اختلافی در شهرستان رودسر مربوط به بنیاد یا منابع طبیعی است، افزود: باید با هم به توافق برسیم که ضرورت ها و نیازهای ما کجاست تا از این اراضی به نفع کشور صیانت کنیم. 

محمد حیدری با اشاره به اینکه طبق توافقی که در سنوات گذشته با بنیاد شده ۳۰ هکتار از اراضی بنیاد قرار بود به شهرک صنعتی رودسر که از شهرک های فعال استان گیلان است داده شود، تصریح کرد: ۱۰ هکتار از این توافق عملیاتی شده اما ۲۰ هکتار دیگر تحویل داده نشده، طبق شواهد امر اختلاف نظری که بین سپاه و بنیاد وجود دارد مانع اجرایی شدن کامل این توافق شده است. 

سرپرست فرمانداری رودسر کمبود زمین را مانع بزرگ برای اجرایی شدن طرح توسعه ای توسط سرمایه گذاران در شهرستان رودسر دانست و افزود: موجب تاسف است با وجود در اختیار داشتن ۱۱ هکتار زمین در خصوص نهضت ملی مسکن، راه و شهرسازی نتوانسته اقدامی در شهرستان انجام دهد. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان