در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به وجود هشت واحد تولید بوقلمون مادر گوشتی در گیلان گفت: این استان با هشت واحد بوقلمون مادرگوشتی، ۴۵ درصد جوجه یکروزه بوقلمون گوشتی کشور را تولید می کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، صالح محمدی رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید از یک واحد تولید بوقلمون در استان و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این استان به لحاظ تولید انواع محصولات گوشتی دارای ظرفیت خوبی در کشور است، اظهار کرد: بخش اعظمی از انواع محصولات گوشتی کشور در گیلان تولید شده و به استان های همجوار صادر می شود.

وی با اشاره به وجود هشت واحد تولید بوقلمون مادر گوشتی در گیلان گفت: این استان با هشت واحد بوقلمون مادرگوشتی ۴۵ درصد جوجه یکروزه بوقلمون گوشتی کشور را تولید می کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان توان تولید گیلان در هشت واحد تولیدی بوقلمون مادر گوشتی را سه میلیون قطعه دانست و بیان کرد: با برنامه ریزی های کنونی در سال، بین یک و نیم تا ۲ میلیون قطعه در استان تولید جوجه انجام می شود، هر چند توان استان بیشتر از این است که اگر در آینده بحث صادرات مطرح شود می توان از حداکثر ظرفیت در این بخش استفاده نمود.

پایان پیام/۳۳۸۹


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان