مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان با بیان اینکه بارش پنج ساعته آستارا معادل بارندگی سالانه یک استان است، گفت: از ۲۵۰ لیتر بر ثانیه آب شرب تصفیه خانه آستارا ۲۰۰ لیتر آن احیا شد و پیش بینی می شود تا صبح ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، وحید خرمی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه انتظار بارش ۱۶۰ تا ۲۰۰ میلی متری در یک روز وجود داشت، اظهار کرد: در مدت زمان پنج ساعت ابتدایی بارش ها در آستارا ۲۶۵ تا ۲۷۰ میلی متر بارندگی رخ داد که معادل یک سال دبی بارش در یک استان است.

وی با اشاره به آماده باش همه دستگاه،ها، ادارات و بخش های مربوطه در منطقه پیش از تشدید بارندگی ها، افزود: تمهیدات لازم با همکاری و تعامل خوب دستگاه های مختلف از جمله استانداری، فرمانداری، ستاد مدیریت بحران، وزارت کشور و غیره به منظور جلوگیری از بروز خسارت های احتمالی صورت گرفت.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان با بیان اینکه در ۲۴ ساعت از شروع بارش ها دبی بارش ها به ۳۲۰  میلی متر رسید، تصریح کرد: سیلاب جاری شده در آستارا جزو سیلاب های ۱۰۰ ساله در این منطقه به شمار می رود و به عبارت دیگر احتمال بروز چنین بارشی و وقوع این سیلاب هر ۱۰۰ سال یک بار وجود دارد و در پی تشدید بارندگی ها، هیچکدام از رودخانه های این منطقه دچار خروج از مسیر نشدند و سیلاب پیش آمده متاثر از تشدید بارندگی ها در این منطقه بوده است.

به گفته خرمی به دنبال جاری شدن سیلاب پل خروجی آستارا به سمت تالش تخریب شد و خوشبختانه به برکت هماهنگی بین دستگاه ها، استانداری، وزارت نیرو و وزارت کشور این سیلاب تلفات جانی نداشت.

وی با اشاره به فرآیند فعالیت شبکه آبرسانی در منطقه آستارا گفت: با توجه به اینکه تصفیه خانه آستارا (تصفیه خانه بهارستان) در ارتفاعات قرار دارد براین اساس این تصفیه خانه دچار چالش شد و مشکلاتی برای تامین آب شرب شهروندان  منطقه به وجود آمد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان با اشاره به زمان برگشت وضعیت تصفیه خانه آستارا  به حالت عادی بیان کرد: همکاران ما از لحظه وقوع برای رفع مشکل به صورت آماده باش قرار گرفتند و از ۲۵۰ لیتر بر ثانیه آب شرب آستارا ۲۰۰ لیتر آن احیا شد و پیش بینی می شود تا صبح فردا به دبی نرمال برسد.

وی با بیان اینکه با توجه به رسوب گل و لای در مخازن آب شرب این مخازن خالی شد و در کنار آن مصرف آب توسط شهروندان بالا رفته است، گفت: در چنین شرایطی انتظار می رود طی یک تا دو روز آینده این شرایط ادامه یابد و گروه های عملیاتی به منظور رفع این مشکل به صورت شبانه روزی در حال فعالیت هستند.

پایان پیام/۳۳۸۹

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان