به گفته استاندار گیلان با توجه به دستوری که معاون اول رئیس جمهوری صادر کرده، خسارت ناشی از سیل به راه ها، منازل و مغازه ها بررسی، جمع بندی و اعلام خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، اسدالله عباسی استاندار گیلان صبح امروز در جریان بازدید از مناطق سیل زده شهرستان آستارا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: همه مسئولان در آستارا حضور دارند تا زمانی که وضعیت به شرایط عادی بازگردد که هم اینک نیز با تلاش مسئولان برخی از این مشکلات برطرف شده است.

وی با بیان اینکه شدت و میزان بارش اخیر باران در شهرستان آستارا طی چند دهه گذشته بی سابقه بوده گفت: چنانکه حدود ۲۷۵ میلیمتر باران در این شهرستان بارید که در بخش لوندویل شهرستان شدت بارش باعث تخریب یک دهنه پل اصلی و ارتباطی آستارا به تالش شد.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به وضعیت پل های تخریب شده در آستارا افزود: برای احداث پل سیبلی از همین امروز پیمانکار کار خود را آغاز می کند و مقرر شده ظرف مدت مشخص این پل آماده بهره برداری شود.

وی با بیان اینکه در خصوص آب شرب نیز همه کارکنان فنی آب و فاضلاب استان کار خود را آغاز کرده و محله به محله آب شرب وصل می شود، تصریح کرد: با توجه به شرایط موجود و تلاش کارکنان شرکت آبفا تا ظهر امروز مشکل آب در شهرستان آستارا برطرف می شود و ظرف ۲۴ ساعت نیز مشکل آب شرب بخش لوندویل مرتفع خواهد شد.

استاندار گیلان با بیان اینکه هم اینک تا برطرف شدن مشکل آب بخش لوندویل، این منطقه با تانکر آبرسانی می شود، افزود: بخشی از محلات آستارا دچار آبگرفتگی شده که شرایط در حال مدیریت است.

عباسی با اشاره به زمان رفع قطعی برق در مناطق سیل زده گفت: همچنین به دلیل آسیب دیدن برخی از تیرهای برق در چند روستا اکیپ هایی از اداره برق برای تعمیر در مناطق مذکور حضور یافته تا آسیب دیدگی ها را رفع کنند.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: با توجه به دستوری که معاون اول رئیس جمهوری صادر کرده، خسارت ناشی از سیل به راه ها، منازل و مغازه ها بررسی، جمع بندی و اعلام خواهد شد.

گزارش کامل از آخرین وضعیت سیل در آستارا را از اینجا بخوانید.

پایان پیام/۳۳۸۹

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان