به گفته رئیس سازمان امداد و نجات با توجه به شدت سیل و خسارت ایجاد شده به منظور تقویت امداد رسانی، ۱۲ گروه امداد و نجات از تهران و اردبیل وارد گیلان شده و دو بالگرد هلال احمر نیز در منطقه حضور دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، بابک محمودی رئیس سازمان امداد و نجات کشور عصر امروز در حاشیه جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان آستارا در جمع خبرنگاران با بیان اینکه پیش بینی دقیق سازمان هواشناسی کمک مهمی در کاهش خسارت ناشی از سیل در گیلان داشته است، اظهار کرد: با پیش بینی هشدار سطح نارنجی هواشناسی تمامی تمهیدات لازم توسط ستاد مدیریت بحران و هلال احمر اتخاذ و با لایروبی به موقع رودخانه ها کنترل شد.

وی با اشاره به بارش۳۲۳ میلی متری باران در آستارا گفت: این میزان بارش به نسبت میانگین ۱۰۰ ساله بسیار بی سابقه بوده و اگر مدیریت صحیح دستگاه های اجرایی، ستاد مدیریت بحران و مدیران استانی نبود اکنون شاهد خسارت شدید مالی و جانی بودیم.

رئیس سازمان امداد و نجات کشور از تداوم امدادرسانی به افراد و آسیب دیدگان سیل آستارا خبر داد و افزود:  در حال حاضر جز چند نقطه آبگرفتگی، دیگر مشکل خاصی در آستارا وجود نداشته و تا امشب تمامی برق، آب و گاز مردم وصل و امدادرسانی ادامه خواهد داشت.

محمودی یکی از دلایل ایجاد خسارت در سیل آستارا را عدم توجه به نکات ایمنی در ساخت وساز دانست و بیان کرد: برخی افراد بدون توجه به نکات ایمنی در حریم و حاشیه رودخانه ها اقدام به سخت منزل و بعضا مجتمع های تجاری کردند که همین امر منجر به ایجاد آسیب و خسارت به این افراد شد.

وی از اعزام ۱۲ تیم امداد و نجات از استان تهران و اردبیل به گیلان خبر داد و تصریح کرد: با توجه به شدت سیل و خسارت ایجاد شده به منظور تقویت امداد رسانی، ۱۲ گروه امداد و نجات از تهران و اردبیل وارد گیلان شده و دو بالگرد هلال احمر نیز در منطقه حضور دارد.

پایان پیام/۳۳۸۹

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان