در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

استاندار گیلان با تاکید بر رفع هر چه سریع تر مشکلات حوزه آب و برق شهرستان آستارا گفت: خسارت های مربوط به باغات کیوی و سایر بخش ها نیز باید مشخص شود ضمن اینکه ارزیابی ها باید فنی و کارشناسی بوده و ...

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، اسدالله عباسی استاندار گیلان ظهر امروز پس از بازدید از مناطق سیل زده شهرستان آستارا و در جریان قرارگرفتن آخرین وضعیت خدمات رسانی به مردم و گفت وگو چهره به چهره با آنان در جلسه ستاد مدیریت بحران در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان با بیان اینکه زندگی و سلامت مردم در این شرایط برای ما مهم است، اظهار کرد: مسؤولان استانی دستگاه های مرتبط باید در کنار مسؤولان شهرستان در کنار مردم باشند و مشکلات آنان را با سرعت مرتفع کنند و هیچ کوتاهی در این ارتباط صورت نگیرد. 

وی با تاکید بر اینکه مردم از دولت سیزدهم بیش از همیشه انتظار رسیدگی دارند، از مسؤولان خواست تا در فرمانداری شهرستان آستارا مستقر نشوند بلکه در جمع مردم بروند و در کنار آنان باشند، مشکلات را بررسی و برای رفع مسائل تلاش کنند. 

استاندار گیلان با اشاره به مشکلات به وجود آمده برای برخی از خانواده های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی، از مدیران این مجموعه ها خواست تا با سرکشی به آنان برای رفع مشکلات در اسرع وقت اقدام کنند و گزارش را به معاون عمرانی استانداری و فرماندار شهرستان آستارا اعلام کنند. 

عباسی از بنیاد مسکن خواست تا خسارت های ناشی از سیلاب واحدهای مسکونی را ارزیابی کنند تا براساس دستور معاون اول رئیس جمهوری، برآورد خسارت ها به وی اعلام شود و تسهیلات در ارتباط با تعمیرات مشخص شود. 

وی با تاکید بر رفع هر چه سریع تر مشکلات حوزه آب و برق شهرستان آستارا بیان کرد: خسارت های مربوط به باغات کیوی و سایر بخش ها نیز باید مشخص شود ضمن اینکه ارزیابی ها باید فنی و کارشناسی باشد و آمارهای ارائه شده دقیق باشد. 

استاندار گیلان با اشاره به شدت بارش باران در شهرستان آستارا به ویژه در لوندویل افزود: خوشبختانه این بارندگی ها خسارت جانی نداشت و امیدواریم خسارت های اقتصادی نیز با تلاش مدیران دستگاه های اجرایی به سرعت جبران شود. 

به گفته عباسی، اگر چه کارها با توجه به غافلگیری باران (در مدت سه ساعت ۱۳۵ میلمتر بارش و ۱۲ ساعت ۲۱۸ میلیمتر) در حد توان انجام شد اما باید خدمات رسانی به مردم و رسیدگی به آنان و رفع مشکلات شان سرعت یابد. 

وی با اشاره به بازدید صبح خود از مشکلات ناشی از سیلاب شهرستان آستارا و با بیان اینکه مشکلات مردم و نواقص را از نزدیک مشاهده کرده است، تصریح کرد: ساختار و زیرساخت شهرستان آستارا بنا به هر دلیلی توسعه پیدا نکرده و مردم با این سیلاب دچار خسارات مادی شدند؛ ساخت وساز واحدهای مسکونی احداث شده از گذشته وضعیت خوبی ندارند؛ اگرچه ساختمان های چند طبقه در شهرستان آستارا احداث شد اما برای زیرساخت های آن کار اساسی صورت نگرفته است. 

به گزارش فارس، سامانه جوی بارش زایی که از یکشنبه شب گذشته فعالیت خود را در مناطق مختلف گیلان آغاز کرده موجب سیلاب های شدید در بخش هایی از شهرستان آستارا شده و خسارات بسیاری به بار آورده است. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان