رئیس شورای قضایی استان گیلان با با ابراز نارضایتی از کمیسیون رفع تداخلات در استان گفت: برخی سودجویان از غفلت و اهمال مدیران استفاده کرده و شهرک های ویلایی در اراضی دولتی بنا کرده اند،

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل صادقی نیارکی رئیس کل دادگستری استان گیلان پیش از ظهر امروز در دیدار با سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان در دفتر رئیس کل با اشاره به مواهب خدادادی، اراضی ملی و منابع طبیعی گیلان اظهار کرد: وظیفه تمامی مسؤولان حفاظت و صیانت از منابع طبیعی است تا این میراث گران بها بدون دستبرد و تصرف به آیندگان منتقل شود.

وی با بیان اینکه برخی سودجویان از غفلت و اهمال مدیران استفاده کرده و شهرک های ویلایی در اراضی دولتی بنا کرده اند، گفت: اراضی ملی متعلق به تمامی مردم است و نباید اجازه دهیم تا عده ای با قدرت و رانت و نفوذ در ادارات، منفعت های فراوانی از این مسیر کسب کنند.

رئیس شورای قضایی استان گیلان با تأکید بر اینکه منابع طبیعی باید در راستای حفظ حقوق عامه تلاش کنند، بیان کرد: کمیسیون رفع تداخلات در استان گیلان عملکرد قابل قبولی  نداشته است و باید از این پس با رویکرد حل مشکلات و معضلات به نفع مردم اقدامات کنند.

وی استفاده از ابزارهایی مانند «پنجره واحد» را در راستای محافظت از اراضی ملی و جنگل ها ضروری دانست و افزود: با بهره گیری از سامانه پنجره واحد، درصد زیادی از دست اندازی و تعرض به بیت المال کاهش خواهد یافت.

صادقی نیارکی با تأکید بر لزوم شفاف سازی اقدامات در ادارات دولتی بیان کرد: دستگاه قضایی با مدیرانی که با اهمال و ترک فعل خود موجب تضییع حقوق بیت المال شده و راه را برای سودجویان متصرف هموار می کنند با شدت برخورد خواهد کرد.

پایان پیام/۳۳۸۹

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان