در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

رکورد جدید بدهی های دولت آمریکا

۱۴۰۲/۰۶/۲۸ ۱۹:۴۹ کد خبر: 187285
بدهی ملی دولت آمریکا برای اولین بار در طول تاریخ این کشور، روز دوشنبه از مرز ۳۳ هزار میلیارد دلار گذشت، آن هم در شرایطی که مخارج دولت در حال حاضر تحت نظارت شدید قرار دارد و احتمال تعطیل شدن دولت بسیار ...

به گزارش اقتصادآنلاین، بدهی ملی دولت آمریکا برای اولین بار در طول تاریخ این کشور، روز دوشنبه از مرز ۳۳ هزار میلیارد دلار گذشت، آن هم در شرایطی که مخارج دولت در حال حاضر تحت نظارت شدید قرار دارد و احتمال تعطیل شدن دولت بسیار بالا است.

بر اساس داده های جدید منتشرشده توسط وزارت خزانه داری آمریکا، بدهی ملی دولت ایالات متحده، بعدازظهر دوشنبه هفته جاری به ۳۳٫۰۴ هزار میلیارد دلار رسیده است. برای مقایسه بهتر، تنها ۴ دهه پیش، بدهی ملی آمریکا حدود ۹۰۷ میلیارد دلار بود.

مقامات آمریکایی این سطح از بدهی را نقطه عطف جدیدی در تاریخ بدهی آمریکا اعلام کرده اند، در شرایطی که بدهی عمومی در آمریکا هم از مرز ۲۶ هزار میلیارد رد شده است. این رکورد زنی جدید در دورانی رخ داده است که کنگره آمریکا در تلاش است تا از تعطیلی دولت در پایان ماه جاری جلوگیری کند.

همچنین آخرین یافته های دفتر بودجه کنگره آمریکا نشان می دهد که حجم بدهی ملی این کشور در ۳ دهه آینده تقریباً ۲ برابر خواهد شد. در پایان سال ۲۰۲۲، بدهی ملی به حدود ۹۷ درصد تولید ناخالص داخلی افزایش یافت.

بر اساس قانون فعلی، انتظار می رود این رقم در پایان سال ۲۰۵۳ به ۱۸۱ درصد افزایش یابد. نکته نگران کننده تر این است که افزایش نرخ های بهره طی یک سال و نیم گذشته برای مهار تورم، هزینه خدمات بدهی ملی را هم افزایش داده است؛ زیرا با افزایش نرخ بهره، هزینه های استقراض دولت فدرال برای بازپرداخت بدهی خود هم افزایش می یابد.

پیش بینی می شود بازپرداخت ها از حدود ۴۷۵ میلیارد دلار در سال مالی ۲۰۲۲ حدودِ ۳ برابر شده و به ۱٫۴ هزار میلیارد دلار در سال ۲۰۳۲ برسد. همچنین پیش بینی ها نشان می دهند تا سال ۲۰۵۳، پرداخت های بدهی به ۵٫۴ هزار میلیارد دلار افزایش خواهد یافت.


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان