در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

رشت- مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: همزمان با بازگشایی مدارس در قالب طرح «مهر تحصیلی» ۸۰۰ بسته لوازم التحریر بین دانش آموزان کم بضاعت گیلانی توزیع می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام ستار علیزاده صبح چهارشنبه در حاشیه اجرای طرح مهر تحصیل در شهرستان صومعه سرا در گفتگو با رسانه ها اظهار کرد: طرح مهر تحصیلی هر ساله در آستانه بازگشایی مدارس و با شناسایی دانش آموزان کم بضاعت از طریق آموزش و پرورش و نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی اجرا می شود.

حجت الاسلام علیزاده با بیان اینکه در راستای اجرای مهر تحصیلی ۸۰۰ بسته لوازم التحریر و وسایل کمک آموزشی تهیه شده و در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد، افزود: ۵۰۰ بسته متعلق به دانش آموزان مقطع ابتدایی و ۳۰۰ بسته متعلق به دانش آموزان دوره متوسطه است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با اشاره به اینکه ارزش بسته های اهدایی ۷ میلیون ریال است، ادامه داد: این بسته ها از محل درآمد موقوفات منطبق با کمک به دانش آموزان بی بضاعت در چهار شهرستان رشت، لاهیجان، صومعه سرا، لنگرود و لشت نشا تهیه شده است.

حجت الاسلام علیزاده اضافه کرد: موقوفات خمیر کلایه و چهار پادشان لاهیجان، موقوفات حاج عبدالعلی لنکرانی و ساداتی رشت، حاج صالح نویدی و آقا سید ابراهیم گوراب زرمیخ صومعه سرا، موقوفه ام البنین اکبری گالش کلامی شهرستان لنگرود و موقوفه فخر الدوله شهر لشت نشا از جمله موقوفاتی هستند که نیات مرتبط با کمک به دانش آموزان بی بضاعت دارند.

مدیرکل اوقاف گیلان با بیان اینکه واقفان خیراندیش به بسط و گسترش علم توجه بسیار زیادی داشته اند، گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه در اینجا نقش واسطه را دارد و با اجرای امینانه نیات واقفان، هدف واقف را بعد از پایان حیات مادی اش، اجرایی می کند.

وی یکی از مهمترین ویژگی های این طرح را استفاده از کالاهای ایرانی در تهیه بسته های مهر تحصیلی خواند و افزود: نوشت افزار و کیف هایی که میان دانش آموزان توزیع می شود، بدون آرم و نشان است و با حفظ کرامت به افراد تحت پوشش توزیع می شود.

مدیرکل اوقاف گیلان بیان کرد: شناسایی دانش آموزان مستعد و نیازمند مطابق نیات واقفان، ایجاد وحدت رویه در سراسر کشور در حوزه اجرای نیات، شفاف سازی و اطلاع رسانی از مصرف عوائد موقوفات، ترغیب و جذب خیرین در امر ایجاد وقف جدید از اهداف این طرح است.

حجت الاسلام علیزاده تاکید کرد: موضوعاتی همچون حمایت از دانش آموزان مستعد، دانش آموزان بی بضاعت، تأمین هزینه تحصیل و امرار معاش محصلان، خرید لباس و لوازم التحریر برای دانش آموزان از موضوعاتی است که می تواند نیات وقف های جدید واقفان و خیرین برای ثبت وقف های جدید باشد.


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان