مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با بیان اینکه همزمان با بازگشایی مدارس در قالب طرح مهر تحصیلی ۸۰۰ بسته تحصیلی بین دانش آموزان کم بضاعت گیلانی توزیع می شود، گفت: نوشت افزار و کیف هایی که میان دانش ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، حجت الاسلام ستار علیزاده امروز در حاشیه اجرای طرح مهر تحصیل در شهرستان صومعه سرا و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه طرح مهر تحصیلی هرساله در آستانه بازگشایی مدارس و با شناسایی دانش آموزان کم بضاعت از طریق آموزش و پرورش و نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی اجرا می شود، اظهار کرد: در راستای اجرای مهر تحصیلی در سال ۱۴۰۲، ۸۰۰ بسته لوازم التحریر و وسایل کمک آموزشی تهیه شده و در اختیار دانش آموزان قرار خواهد گرفت. 

وی با بیان اینکه از این تعداد، ۵۰۰ بسته متعلق به دانش آموزان مقطع ابتدایی و ۳۰۰ بسته متعلق به دانش آموزان دوره متوسطه است که ارزش بسته های اهدایی ۷ میلیون ریال می باشد، گفت: این بسته ها از محل درآمد موقوفات منطبق با کمک به دانش آموزان بی بضاعت در چهار شهرستان رشت، لاهیجان، صومعه سرا، لنگرود و لشت نشا تهیه شده است. 

به گفته مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان، موقوفات خمیرکلایه و چهارپادشان لاهیجان، موقوفات حاج عبدالعلی لنکرانی و ساداتی رشت، حاج صالح نویدی و آقا سید ابراهیم گوراب زرمیخ صومعه سرا، موقوفه ام البنین اکبری گالش کلامی شهرستان لنگرود و موقوفه فخرالدوله شهر لشت نشا از جمله موقوفاتی هستند که نیات مرتبط با کمک به دانش آموزان بی بضاعت دارند.

علیزاده با بیان اینکه واقفان خیراندیش به بسط و گسترش علم توجه بسیار زیادی داشته اند، اظهار کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه در اینجا نقش واسطه را دارد و با اجرای امینانه نیات واقفان، هدف واقف را بعد از پایان حیات مادی اش، اجرایی می کند. 

وی یکی از مهمترین ویژگی های این طرح را استفاده از کالاهای ایرانی در تهیه بسته های مهر تحصیلی خواند وگفت: نوشت افزار و کیف هایی که میان دانش آموزان توزیع می شود، بدون آرم و نشان است و با حفظ کرامت به افراد تحت پوشش توزیع می شود. 

به گفته مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان، موضوعاتی همچون حمایت از دانش آموزان مستعد، دانش آموزان بی بضاعت، تامین هزینه تحصیل و امرار معاش محصلان، خرید لباس و لوازم التحریر برای دانش آموزان از موضوعاتی است که می تواند نیات وقف های جدید واقفان و خیرین برای ثبت وقف های جدید باشد. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان