رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فراجا از اجرای طرح پاک سازی محیط های اطراف مدارس و برخورد قاطع پلیس با خرده فروشان مواد مخدر همزمان با بازگشایی مدارس خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سردار ایرج کاکاوند  ضمن تبریک شروع سال تحصیلی جدید به اهالی تعلیم و تربیت به ویژه دانش آموزان، دانشجویان، اساتید، معلمان به اجرای طرح پاک سازی و کنترل محسوس و نامحسوس محیط های اطراف مدارس در راستای برخورد با برهم زنندگان نظم و امنیت اجتماعی اشاره کرد و اظهار کرد: طی هم افزایی ها و تشریک مساعی های صورت پذیرفته با ارگان ها و نهادهای درون و برون سازمانی، طرح های ارتقاء امنیت اجتماعی به ویژه برخورد با معتادان متجاهر و فروشندگان مواد مخدر همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید با برنامه ریزی های صورت پذیرفته تا شعاع مطمئنه اطراف مراکز آموزشی و تحصیلی در سراسر کشور اجرا می شود.

وی به تشریح جزئیات این طرح پرداخت و عنوان کرد: یکی از ماموریت های اولویت دار پلیس مبارزه با مواد مخدر فراجا اجرای طرح های ویژه پاک سازی پیرامون محیط های آموزشی به ویژه مدارس از حضور عناصر توزیع کننده مواد است؛ در همین راستا پلیس با فعال کردن واحدهای گشتی و یگان های ضربت مبارزه با مواد مخدر به صورت محسوس و نامحسوس در سراسر کشور در صدد مقابله جدی با خرده فروشان و معتادان متجاهر اطراف اماکن آموزشی است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فراجا همچنین به شناسایی و رصد مدارس واقع در نقاط آلوده و حاشیه نشین شهرها توسط پلیس پیش از اجرای طرح های پاک سازی اشاره و خاطرنشان کرد: خوشبختانه با راه اندازی قرارگاه تشدید برخورد با خرده فروشان مواد مخدر و جمع آوری معتادان متجاهر برابر تدابیر فرمانده کل انتظامی کشور از اسفندماه سال گذشته، شاهد وضعیت نسبتاً مطلوبی در خصوص ساماندهی معتادان متجاهر و برخورد با خرده فروشان مواد مخدر هستیم همچنین با اشراف اطلاعاتی نقاط آلوده اطراف مدارس و محیط های آموزشی تحت رصد و پوشش انتظامی پلیس قرار گرفته است و با قاطعیت با خرده فروشان مواد مخدر در این نقاط برخورد می شود.

هیچ یک از حجاج به جرم حمل مواد دستگیر نشد/ استفاده از پهپادهای شناسایی مواد مخدر در شرق کشور

کاکاوند در ادامه پیشگیری را به عنوان رکن اصلی کاهش جرایم در جامعه عنوان کرد و گفت: پلیس مبارزه با مواد مخدر با اقدامات مختلف اجتماعی و فرهنگی سعی در کاهش معضل اعتیاد در جامعه دارد در همین ارتباط پلیس از طریق انجام اقدامات فرهنگی با همراهی معلمان پرورشی، مشاوران، گروه های هنری و .... اقدام به فرهنگ سازی در حوزه مبارزه با مواد مخدر و ارتقای توانایی هایی نظیر فراگیری مهارت های "نه" گفتن و "تاب آوری" در بین محیط های آموزشی به ویژه مدارس پرخطر می کند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فراجا همچنین با تاکید بر اینکه اعتیاد به مواد مخدر، سلامت بخشی از سرمایه های انسانی کشور به ویژه جوانان و نوجوانان را مورد تهدید قرار می دهد، اظهار کرد: مقابله و پیشگیری از اعتیاد نیازمند مشارکت همه دستگاه ها و نهادهای دولتی و غیردولتی است؛ از این رو نقش دستگاه هایی نظیر صدا و سیما، شهرداری، بهزیستی، ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری، سازمان های مردم نهاد و ... در همکاری با پلیس به منظور آگاهی بخشی جوامع هدف بسیار مهم است.

 وی با اشاره به اینکه مبارزه با اعتیاد نیازمند عزم همگانی و مشارکت اجتماعی شهروندان است، خاطرنشان کرد: از شهروندان تقاضا داریم همچون گذشته با پلیس همکاری کرده و هرگونه موارد مشکوک را از طریق تماس با مرکز فوریت های پلیسی 110 اطلاع رسانی کنند.

انتهای پیام/

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان