مسوول گروه جهادی فرزندان روح الله می گوید ۱۵ نفر از اعضای این گروه جهادی از روز سه شنبه در شهر آستارا حاضر شده اند و تا روز شنبه به خدمات رسانی به مردم مشغول خواهند بود.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، سعید شفیعی ثابت: تمام صورتشان خاکی بود و عرق هایی از روی پیشانیشان جاری می شد گواه این بود که چه جوانان و مردان بزرگی پشت چهره خاکی آنان نمایان است، از خاکی بودن لباس و چهره شان نمی توان فهیمد بسیجی هستند یا پاسدار، سردار هستند و یا سرباز.

وقتی با آنان همکلام می شودی چیزی جز عشق و جهاد در آنان پیدا نمی کنی، می گویند فقط به عشق مردم استانم پا به شهر سیل زده آستارا با این میزان از خرابی گذاشتیم، راستش دروغ چرا نخست متوجه حرفش نشدم ولی بعد از همکلام شدن با مردم شهر و روستا در شهر آستارا متوجه مفهوم جمله اش شدم، اینجا مردمانی حضور دارند که تا با آنان هم صحبت نشوی نمی توانی میزان سنگینی مشکلات و دردشان را درک کنی.


جهادگرانی که از خدا طلب شهادت می کند

جوانان جهادی می گویند بسیجی یا باید لباسش با شهادت خونی و یا با کارهای جهادی خاکی شود زیرا فلسفه بسیج همان لاس خاکی است، آنان معتقدند با آمدن با آمدن بهش هر سیل زده آستارا خدا قطعا برات شهادت را نصیب شان می کند.


امروز می خواهم ماجرایی از حضور گروه جهادی فرزندان روح الله در شهر سیل زده آستارا برایتان بگویم ، ماجرای شهری که باران آن را غرق خود کرد ولی نتوانست ذره ای از اراده ملت را بکاهد آری در این سیل باز هم گروه های جهادی و امدادی بودند که پای کار آمدمد تا در کنار مسؤولان آلامی بر دردهای مردم سیل زده شوند.


حضور در مناطق سیل زده به یاد شهید حاج قاسم سلیمانی 

در این گروه جهادی فرقی ندراد سرهنگ باشی یا بسیجی، هر کی گوشه ای از کار را گرفته و بر دل رودخانه و آب می زند تا بتواند به مردم گرفتار در سیل کمکی کرده و آب و غذایی را به دستاشان برساند تا شاید کمی از درد آنان بکاهد.


حجت الاسلام والمسلمین بهنام حقی  مسؤول گروه جهادی فرزندان روح الله می گوید هر جا سیل و بحرانی وجود داشته باشد گروه های جهادی پای کار هستند که نمونه بارز آن مبارزه بت ویروس کرونا بوده است.

 

بیش از سه روز از سیل آستارا می گذرد، سیلی پای وزیر کشور را به این شهر کشاند تا از نزدیک میزان خسارت وارده به مردم را بررسی کند، ولی هدف ما از سفر به آستارا تهیه گزارش از یک کار جهادی، آتش به اختیار و تمیز بود، کاری که ما را به یاد اقدامات سیل خوزستان و آن حضور زیبای شهید حاج قاسم سلیمانی انداخت.


بسیج یعنی خدمت، بسیج یعنی جهاد

واقعتیش دور از تصور نبود که در این سرعت باز هم در میان سیل زدگان، بسیجیان جهادگر را در مسیر خدمت به مردم ببینیم و این داستان نیز بار دیگر بسیج را معنی می کند؛ «بسیج یعنی خدمت، بسیج یعنی جهاد


بسیج و گروه های جهادی بارها در تاریخ انقلاب چه در دوران دفاع مقدس و چه در دفاع از حرم اهل بیت(ع) (ع) و چه در زلزله کرمانشاه و سیل لرستان و گلستان و خوزستان ترجمه شده است و طبیعی است نهادی که تن مستکبران عالم را به لرزه در می آورد تروریست خطاب شود.

 

یکی از اهالی آستارا می گوید جهادگران گروه جهادی فرزندان روح الله در حال تعمیر منزل مسکونی اش هستند، گرچه از سختی ها و مشقت های سیل ناراحت است اما از اینکه جهادگران منزلش را برای زندگی دوباره آماده می کنند از خوشحالی در پوستش نمی گنجد.


این فرد که از توجه رئیس جمهور و دولت سیزدهم به شهر آستارا خرسند است می گوید نمی دانم با چه زبانی از گزوه های جهادی و بسیجیان تشکر کنم که با حضورشان دلمان را شاد کرده و باعث دلگرمی خانواده های سیل زده شدند.


حضوری ۱۵ نفر از جهادگران فرزندان روح الله در آستارا
بعد از حضورم در آستارا با صحنه ای مواجه شدم که برای من تازگی داشت و آن جمع آوری گل و لای منازل مردم توسط گروه های جهادی و به ویژه گروه جهادی فرزندان روح الله بود، در همین خصوص بهنام حقی مسؤول گروه جهادی فرزندان روح الله می گوید، بعد از آغاز سیل با ۱۵ نفر از جهادگران بسیجی به شهر آستارا آمدیم و به محض ورود وقتی منازل مردم را دیدم بسیار اندوهگین شدیم و این شد دلیلی بر اینکه آستین ها را بالا زده و منازل مردم را مرمت سازی کنیم.

 

یکی دیگر از سیل زدگان که منزل مسکونی اش توسط گروه جهادی فرزندان روح الله در حال مرمت است می گوید راستش نمی دانم اگر گروه های جهادی در سیل آستارا در کنار ما نبودند چه اتفاقی برای ما رخ می داد.

لحظه وقوع باران در آستارا به گفته شاهدان عینی بسیار هولناک بود به طوری که در کمتر اط سه ساعت چیزی حدود ۲۰۰ میلی متر باران شروع به باریدن کرد و همین امر سبب شد تا بسیاری از جاده ها، پل ها، راه های روستایی از بین رفته و مسدود شوند هر چند که اکنون تمامی این مشکلات با همدلی مسؤولان و اعضای ستاد مدیریت بحران کنترل شده است.


توزیع روزانه ۵۰۰ غذا توسط گروه جهادی فرزندان روح الله به سیل زدگان 
بارش شدید باران منجر به قطع آب، برق و گاز چندین نقطه از شهر آستارا شد به گونه ای مردم برای تأمین مواد غذایی و آب آشامیدنی با مشکل مواجه بودند، به گفته مسؤول گروه جهادی فرزندان روح الله، در بدوو ورود به آستارا ۳۰۰ باسک آب معدنی را در بین سیل زدگان توزیع و با احداث آشپزخانه خود روزانه ۵۰۰ پرس غذا را در بین مردم توزیع می کنیم.


گروه های جهادی که به منظور امدادرسانی به سیل زدگان در شهر آستارا حضور پیدا کردند ثابت کردند در هنگام بحران می توام در کنار یکدیگر بود و این همان نکته ای است که بهنام حقی مسوول گروه جهادی فرزندان روح الله به آن اذعان دارد و می گوید 


وقتی سیل آمد همه مردم همانند یک برادر به کمک سیل زدگان شتافتند وقتی گفتم معظم رهبری در سیل گلستان تأکید کردند که سیل زدگان فراموش نشوند ما با تبعیت از همین فرمایش ایشان به یاری مردم آستارا آمدیم.


حضوری به وسعت آرامش دل یک ملت
به گفته آنطور که مسوول گروه جهادی فرزندان روح الله، اعضای این گروه جهادی از روز سه شنبه به آستارا آماده و تا روز شنبه در این شهر استقرار دارند تا به مردم امدادرسانی کنند.


حقی می گوید، تمام جهادگران حاضر در این منطقه کاملاً داوطلبانه و با عشق به خدمت در مناطق سیل زده گلستان حضور یافتند زیرا گروه های جهادی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی و رهبری حاضرند حتی جانشان را هم تقدیم کنند و همه هدفان این است بتوانیم زمینه آرامش و آسایش سیل زدگان را فراهم کنیم.


یکی دیگر از اعضای گروه جهادی فرزندان روح الله می گوید در بیانیه گام دوم انقلاب چشم امید مقام معظم رهبری به جوانان است و البته این تنها منحصر به حضور در مناطق سیل زده نیست و امری جهانی است و جوانان باید برای صدور انقلاب اسلامی به جهان، جهادی عمل کنند.


بدون شک نقش آفرینی بی دریغ سپاه گروه های جهادی در عرصه های مختلف اهمیت اهنیت گروه های جهادی  را بیش از پیش بر همگان آشکار می کند، جهادگران و بسیجیانی که که روزی لباس رزم به تن می کنند و برای دفاع از حرم اهل بیت(ع) آن سوی مرزها به نبرد با تکفیری ها می روند روزی دیگر به عرصه جهاد و محرومیت زدایی پای می گذارند تا نشان دهند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هر کجایی که نیاز به کمک و حضور باشد در صحنه حاضر است.

 

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان