وزیر کشور بر ضرورت کار شبانه روزی و تمام وقت در رفع مشکلات پیش آمده در آستارا تاکید کرد و گفت: باید با بهره گیری از تمام امکانات استانی و ملی در کنار سایر گروه های مشارکت کننده، شرایط پایدار در کمترین ...

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، شامگاه امروز نشست ستاد مدیریت بحران سیل بی سابقه آستارا با حضور احمد وحیدی، وزیر کشور، عباسی، استاندار و جمعی از مدیران کل و رؤسای سازمان های استان در سالن اجلاس فرمانداری آستارا برگزار شد.

احمد وحیدی، وزیر کشور در این نشست با تقدیر از تلاش های اعضای ستاد مدیریت بحران و گروههای مردمی، اظهار کرد: خوشبختانه با تلاش به موقع ستاد مدیریت بحران و گروههای جهادی، سیل آستارا تحت کنترل است.

وی با بیان اینکه مشاهدات عینی نشان می دهد خسارت سیل نباید تا این حد به زیرساخت ها وارد می شد، افزود: باید دلیل بروز خسارت ها تا این میزان در آستارا و مناطق همجوار بررسی و ارزیابی شود.

وزیر کشور بر ضرورت کار شبانه روزی و تمام وقت در رفع بحران پیش آمده تاکید کرد و گفت: باید با بهره گیری از تمام امکانات استانی و ملی در کنار سایر گروه های مشارکت کننده، شرایط پایدار در کمترین زمان ممکن به مردم و گردشگران در منطقه برگردد.

وحیدی بر ضرورت مدیریت مناطق آسیب پذیر پیش از بروز بحران تاکید کرد و افزود: باید پیش از تخریب بناهای ساخته شده در حاشیه قانونی رودخانه، ساماندهی ها از جمله انتقال صاحبان کسب و کار انجام می گرفت یا رودخانه ها از انباشت موانع، پاکسازی می شد.

وی با اشاره به خسارت های وارد آمده به بخش کشاورزی، خاطرنشان کرد: بخشی از باغات و اراضی کشاورزی که قابل استحصال هست باید سریعاً به وضعیت قبل برگشته و در غیر اینصورت باید زمبن جایگزین به آسیب دیدگان تعلق بگیرد.

وزیر کشور با اشاره به فرسودگی سیستم فاضلاب شهری آستارا، گفت: این شهر طبقه حداقل ۷۰ ساله دارد و باید تکمیل فاضلاب و انتقال آبهای سطحی آن سریعتر در دستور کار قرار بگیرد.

اسدالله عباسی، استاندار گیلان نیز در این نشست از تشکیل و حضور ستاد مدیریت بحران استان در شهرستان آستارا خبر داد و گفت: با همت و تلاش همگانی آب، برق، گاز و همچنین راه های ارتباطی که در پی سیل قطع شده بودند، وصل شده است.

غلامرضا مرحبا، نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با تقدیر از همه کسانی که به سیل زدگان کمک، کردند، اظهار کرد: تنها دو رودخانه برای تامین آب شرب مردم در شهرستان آستارا وجود دارد و لازم است از فیلتر های تصفیه در مخازن استفاده شود.

وی با اشاره به نیازمندی های آستارا در پی سیل اخیر، افزود: تامین قیر رایگان و تهاتری برای بهسازی راه ها، پرداخت کمک های بلاعوض به دهیاری ها و ژنراتور برق اضطراری برای شهرستان از ضروریات است.

به گزارش فارس، اخیرا سیل بی سابقه ای با بارش بارانی بیش از ۲۷۰ میلیمتری آستارا و روستاهای همجوار را درنوردید که طی یک صد سال اخیر در منطقه بی سابقه بوده است.

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان