به گفته رئیس دادگستری شهرستان آستارا، دستگاه قضایی به طور جدی به مسئله سیل آستارا ورود کرده و اجازه قصور را به هیچ دستگاهی نخواهد داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا،  عباس جاذب رئیس دادگستری آستارا عصر امروز در جلسه  بررسی علت های ایجاد خسارت در سیل این شهر و در سالن اجتماعات دادگستری آستارا با بیان اینکه ابعاد مختلف سیل آستارا توسط دستگاه قضایی بررسی می شود  اظهار کرد: به دستور مستقیم ریاست کل دادگستری گیلان نسبت به بررسی بحران سیل این شهرستان تیمی تشکیل و اقداماتی در حال انجام است.


وی با اشاره به پرسش دستگاه قضا از مسوولان در خصوص چرایی بروز خسارت حاصل از بارش شدید باران علیرغم پیش بینی های انجام شده، گفت:
بررسی دستگاه قضا به دو بخش پیش از بحران و پس از بحران تقسیم شده و مورد بررسی قرار می گیرد، لذا دادگستری به طور جدی به این مسئله ورود کرده و اجازه قصور را به هیچ دستگاهی نخواهد داد.


رئیس دادگستری آستارا با بیان اینکه دستگاه قضا به عنوان مدعی العموم پیگیر جدی مطالبات مردم است، بیان کرد: رئیس کل دادگستری استان به طور مستمر پیگیر مسائل مربوط به سیل آستارا است زیرا بحران های سیل آستارا در کمترین زمان ممکن به طور هدفمند حل شود.


فرماندار آستارا نیز در این جلسه با بیان ایتکه بارش باران باریده در این شهر در ۱۰۰ سال اخیر بی سابقه بوده است، اظهار کرد: هواشناسی پیش بینی بارش ۷۰ الی ۱۰۰ میلی متری بارش باران را داشته است که در همین راستا لایروبی رودخانه و مرداب آستارا در سریعترین زمان ممکن انجام شد.


محمدرضا شهاب زاده بارش ۱۳۳ میلی متری باران در کمتر از سه ساعت را عامل اصلی خسارت به شهر آستارا دانست و گفت: تمامی اعضای شورای تأمین از دقایق ابتدایی بارش در کنار یکدیگر به طور هماهنگ اقدامات لازم را انجام داده و به طور منظم با استانداری، اداره کل بحران استانداری، نهادها و دیگر دستگاه های امداد رسان ارتباط های لازم را جهت تسهیل خدمات رسانی و مدیریت بحران را انجام دادند.


وی بارش ۳۲۵ میلی متری باران در کمتر از ۲۴ ساعت را یک اتفاقی عجیب در این موقع از سال دانست و بیان کرد: از نخستین ساعات بارش باران، نیروهای امدادی، هلال احمر، گروه های جهاد، بسیج، سپاه و دستگاه های عضو ستاد مدیریت بحران پای کار آمده  باعث کاهش خسارت وارد شده به آستارا شدند.


فرماندار شهرستان آستارا با اشاره به برداشت فشار انتقال آب به روستاها از روی شبکه اصلی، افزود: نیاز آستارا روزانه ۲۵۰ لیتر بر ثانیه آب است که این امر با تلاش های شبانه روزی و اقدامات نیروهای فاضلاب شهری، دبی آب به طور لحظه ای در حال افزایش است.


پایان پیام/

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان