مسؤولی که با سیل راهی خانه ها شد

۱۴۰۲/۰۷/۰۱ ۰۱:۴۴ چاپ کد خبر: 187358
وقتی به مناطق سیل زده روستای کانرود رسیده بودم و پای درد و دل مردم نشستم. مردی چکمه های مشکی اش را به پا کرده بود و پای حرف ها و مشکلات مردم محل نشسته بود و تا جایی که می توانست در حل مشکلات محلیان ...

خبرگزاری فارس؛ فاطمه احمدی: به فرموده رهبر معظم انقلاب، نگاه اسلام به زمامداران و مسئولان جامعه، بسیار سخت گیرانه است، چنان نیست که قبول مسؤولیت امتیازی ویژه قلمداد شود و مردم از هر سو برای رسیدن به آن بشتابند.

ایشان مسؤولیت در اسلام را امانتی الهی می دانند و با اشاره به فرمایشات امیرالمؤمنین (ع) در نامه پنجم نهج البلاغه خطاب به اشعث بن قیس، از کارگزاران حضرت در منطقه آذربایجان، این گونه می فرمایند: «حکمرانی برای تو طعمه نیست بلکه امانتی بر عهده ات است».

برداشت صحیح از مسؤولیت اسلامی این چنین است. وقتی انسان نگاه امانت دارانه به مسئولیت داشته باشد، ابتدا باید قدرت پذیرش امانت و عمل به تعهدات آن را در خود ببیند و سپس خود را در معرض قبول مسئولیت قرار دهد، رهبری می فرمایند: «بعضی مان این جوری هستیم- به مجرّد اینکه یک مسندی، یک جایی، یا خالی می شود یا ممکن است خالی بشود، فوراً چشم می دوزیم که برویم آنجا! خب شما اوّل نگاه کن ببین می توانی یا نمی توانی»
شاید گاهی به برخی عملکردهای مسؤولان نقد داشته باشیم اما با این همه، هستند مسؤولانی مسؤولیت پذیر که برایشان فرقی ندارد چه مسؤولیتی با چه سختی هایی بر عهده دارند. هرجا که باشند در هر لباسی که باشند در خدمت به مردمی که نماینده آنان هستند و از جانب آنان انتخاب شده اند، دست از پا نمی شناسند.

جعفر آقا یکی از همین افراد است. وقتی به مناطق سیل زده روستای کانرود رسیده بودم و پای درد و دل مردم نشستم. مردی چکمه های مشکی اش را به پا کرده بود و پای حرف ها و مشکلات مردم محل نشسته بود و تا جایی که می توانست در حل مشکلات محلیان یاری شان می کرد.

 

جعفر آقا می گوید در اثر سیل چند روز پیش، بیش از 20 منزل در روستای کانرود در محلات نزدیک به رودخانه دچار خسارت شده و پنج منزل نیز به طور کامل با تمام وسایل به زیر آب رفته است.

او با لهجه زیبای ترکی اش می گوید: «2 تا از خانه های آسیب دیده را با کمک اهالی و ماشین های آتش نشانی شستشو دادیم و یک منزل دیگر نیز با حضور نیروهای جدید امروز نظافت خواهند شد، سپس وسایل این پنج منزل را برای قالیشویی می فرستیم و اگر به همین روال ادامه پیدا کند تمامی آن پنج خانه مسکونی نظافت خواهد شد و تا چند روز آینده همگی می توانند مانند گذشته در منازل خود سکونت داشته باشند».

 

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان