امام جمعه رشت با اشاره به حضور رئیس جمهور ایران در هفتاد هشتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد که با قدرت حضور پیدا کرد و با عزت به کشور بازگشت، گفت: امروز بر خلاف دولت گذشته که گام های ایران را متکی به ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، آیت الله رسول فلاحتی امروز در آئین خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته رشت در مصلی این شهر با گرامیداشت هفته وحدت و دفاع مقدس اظهار کرد: هفته دفاع مقدس هفته ای است که یادآوار رشادت های رزمندگان دفاع مقدس در برابر جنگ نابرابر دنیا علیه ملت بزرگ ایران است.  
 
وی با اشاره به حضور رئیس جمهور ایران در هفتاد هشتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد که با قدرت حضور پیدا کرد و با عزت به کشور بازگشت، گفت: آمریکای جنایتکار برخی از رهبران دنیا را تحقیر کرده و دنیا امروز بردگی آمریکای جنایتکار را تحمل می کنند اما رئیس جمهور ایرانِ بزرگ در دل آمریکا، عزت و قدرت ملت ایران را به دنیا مخابره می کند.  
 
امام جمعه رشت با بیان اینکه دشمن سال ها تلاش کرده تا ایران را در نظام بین الملی منزوی کند، افزود: در رسانه های دنیا سران آمریکایی ها اعتراف کرده اند که موفقیت های بین المللی ایران، مانع انزوای این کشور در دنیا شده است.  
 
فلاحتی با اشاره به اینکه عضویت در پیمان هایی چون شانگهای و بریکس نشان از قدرت موثر ایران در دنیا است، بیان کرد: حجم اقتصادی کشورهای شانگهای ۳۲ برابر بیشتر از حجم اقتصادی کشورهای اروپایی است که هم جمعیت و هم توان و قدرت دارد.  
 
وی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۴۰ کشور صف کشیده اند تا خود را وارد بریکس کنند و حضور در این 2 عرصه معادله ساز اقتصادی و نظامی برای آمریکایی ها و صهیونیست ها مهم است تصریح کرد: وزیر خارجه آمریکا نیز اعلام کرده که دیگر ابرقدرت نیستیم و تکانه ای در معادلات مهندسی جهان، آمریکایی ها را مانند شرق سوسیالیست که به زباله دان تاریخ پیوست به افول می رساند.  
 
فلاحتی با بیان اینکه جمهوری اسلامی بدون نشستن و خندیدن با آمریکایی ها و بدون گره زدن معادلات به برجام، گام های بزرگی در شرایط فعلی برداشت، افزود: امروز بر خلاف دولت گذشته که گام های ایران را متکی به برجام کرده بودند پول های بلوکه شده ما آزاد و قدرت هسته ای ایران در مسیر پیشرفت حرکت می کند.  
 
وی با بیان اینکه در اواخر دولت گذشته رشد اقتصادی ما صفر بوده اما امروز به چهار درصد رسیده است، گفت: در اوایل دولت کسری بیش از ۴۰۰ هزار میلیارد از دولت قبل وجود داشته که امروز برطرف شد و مشکل حاد آبی چهار استان نیز برطرف شده است. 
 
خطیب جمعه رشت با اشاره به سیل آستارا و آسیب های شهری، راه، زیرساختی و اجتماعی آستارا بیان کرد: رئیس جمهور با وجود اینکه در نیویورک بود وزیر کشور را مکلف به حضور در آستارا کرده و باید این مسئله به سرعت بر طرف و مشکلات مردم رفع گردد.  
 
فلاحتی با اشاره به وضعیت آذربایجان در منطقه و حضور صهیونیست ها برای ناآرام کردن وضعیت منطقه افزود: جمهوری اسلامی آرام بخش جغرافیای اسلامی است و هر کشوری که رابطه خود با صهیونیست غاصب محکم کند سیلی محکمی از ملت های خواهند خورد.  
 
پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان