به گفته جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش زمانی قدرت نظامی آمریکا نماد سلطه و قدرت بود ولی امروز کمتر از ۲۰ درصد توانمندی حضور در دنیا را دارند و این نشان دهنده حقارت آمریکایی ها در خلیج فارس و اقیانوس ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، امیر دریادار حمزه علی کاویانی جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش پیش با ظهر امروز در مراسم رژه ۳۱ شهریور انقلاب اسلامی در رشت با بیان اینکه  هنر امام(ره) این بود که ایران اسلامی را از مدار جاذبه عرب خارج کند، اظهار کرد: امروزه جمهوری اسلامی قدرتش در جهان زبانزد است و این امام بود که توانست ایران را در منطقه حساس که تحت سلطه استکبار بود رها کند.

وی با اشاره به پشتیبانی بی دریغ استکبار از رژیم شاه  و  بعد از پیروزی انقلاب اسلامی از رژیم بعث عراق گفت: دشمنی استکبار و آمریکا نه بعد پیروزی انقلاب بلکه از همان روزی که جرقه های این انقلاب زده شد تمام پشتیبانی خود را از رژیم پهلوی به منصه ظهور گذاشتند.

جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش یکی از دلایل نابودی صدام حسین را عظمت امام راحل(ره) ملت ایران دانست و افزود: سرنوشت صدام و صدامیان که روزی سودای تهران را داشتند برای برای تمامی دشمنان و مستکبرین عالم درس عبرت شود که دشمنی علیه ملت ایران چیزی جز نابودی ندارد. 

کاویانی با تاکید بر اراده پولادین ملت ایران در قبال دشمنی های استکبار، بیان کرد: تحریم ها هم نتوانست اراده ملت ایران سست کند و امروز قدرت ایران در کل جهان گسترده شده است.

وی با بیان اینکه نیروی دریایی ارتش و سپاه اجازه تجاوز  آمریکایی ها به داخل آب های سرزمینی را نمی دهند، گفت: زمانی قدرت نظامی آمریکا نماد سلطه و قدرت بود ولی امروز کمتر از ۲۰ درصد توانمندی حضور در دنیا را دارند و این نشان دهنده حقارت آمریکایی ها در خلیج فارس و اقیانوس هند است.

جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به تجهیز کامل رژیم بعث عراق توسط آمریکا، رژیم صهیونیستی و کشورهای غربی، تصریح کرد: رژیم بعث در ابتدای تهاجم به ایران اسلامی بیش از ۲۰ هزار کیلومتر از سرزمین ما را تصرف کرده بود ولی همگان دیدند جوانان و مردم ما با دستان خالی و با تمسک به ولایت و قرآن توانستند آنان را از مرزهای ایران خارج کنند.

کاویانی محصول دفاع مقدس را پیشرفت همه جانبه در عرصه های کشور دانست و افزود: کشور قبل از انقلاب در همه زمینه ها رتبه ۸۴ را داشتیم؛ ولی امروز پیشرفت ما در بخش های مختلف ۱۱ برابر متوسط جهانی هستیم که این امر خود حاکی از نقش خودباوری در کشور است.

وی با بیان اینکه ایران دومین تولیدکننده راهدارگریز دنیا است، بیان کرد: امروز در رده کشورهای تولیدکننده زیردریایی در جهان هستیم، به طوری که سریع ترین اژدر سونارگریز دنیا را تولید می کنیم دومین تولیدکننده راهدارگریز دنیا هستیم.

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان