رشت - مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با تاکید بر لزوم توجه به مخاطب شناسی در برنامه های دفاع مقدس، گفت: «دختران حاج قاسم» گیلان در مسیر شهدا حرکت می کنند.

حجت الاسلام سعید مهدوی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به حرکت کاروان «دختران حاج قاسم» در گیلان، اظهار کرد: این حرکت همزمان با هفته گرامیداشت دفاع مقدس و سالروز امامت امام زمان (عج) و تقارن این ایام با شروع سال تحصیلی جامعه آموزشی، به صورت ابتکاری در گیلان برگزار شد.

وی با بیان اینکه «دختران حاج قاسم» گیلان در مسیر شهدا حرکت می کنند، افزود: کاروان «دختران حاج قاسم» همزمان با هفته دفاع مقدس با حضور در گلزارها و یادمان های شهدای دفاع مقدس استان گیلان، با آرمان های امام راحل و شهدای عزیز تجدید بیعت کردند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان، حرکت در مسیر شهدا را هویت و ماهیت اصلی بانوان ایرانی و گیلانی برشمرد و بیان کرد: حضور و تجدید بیعت دختران حاج قاسم بر سر مزار شهدا و بزرگان گیلانی حاوی پیام مهم دلدادگی و ایمان نسل جوان به سیره شهدا و معنویت است.

مهدوی با بیان اینکه ۴۰ دختر گیلانی به نمایندگی از جمعیت چندصد نفری «دختران حاج قاسم» به زیارت شهدا می روند، گفت: این کاروان ضمن زیارت مزار روحانی شهید میرزا کوچک خان، گلزار شهدای رشت و مزار شهید «احمدرضا مظلومی» شهید قدس، در مزار فرمانده گیلانی جبهه مقاومت سردار شهید «محمدعلی حق بین»، یادمان سردار شهید «حسین املاکی»، گلزار شهدای شهر آستانه اشرفیه و مزار شهید «مرتضی حسین پور شلمانی» برای زیارت حضور پیدا می کنند.

وی با بیان اینکه «دختران حاج قاسم» هویت اصیل زن گیلانی را به رخ می کشند، افزود: بانوان و دختران گیلانی دارای هویت و فرهنگ معنویت خواهی، عشق به اهل بیت (ع) و دارای عفت اسلامی هستند و این حرکت حقیقت و واقعیت دختران گیلانی را به تصویر می کشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به تلاش دشمن در اغواگری و القا و ترسیم مسیری اشتباه برای بانوان ایران اسلامی اضافه کرد: مسیر، ماهیت و هویت بانوان ایرانی و گیلانی حرکت کاروان «دختران حاج قاسم» است.

مهدوی با تاکید بر لزوم انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان بیان کرد: در مناسبت های مهمی چون دفاع مقدس مخاطب برنامه ها باید نسل جوان و دانش آموزان باشند تا مفاهیم دفاع مقدس به خوبی به نسل جدید انتقال یابد.

وی با تاکید بر لزوم توجه به مخاطب شناسی در برنامه های دفاع مقدس و انقلاب اسلامی افزود: همانطور که دشمن در همه برنامه های رسانه ای و فرهنگی نسل جوان را مخاطب اصلی خود قرار داده برنامه های دفاع مقدس و انقلاب اسلامی هم باید با محوریت جوانان برگزار شود تا تأثیر عمیق داشته باشد.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان