رکوردشکنی ورشکستگی شرکت ها در آمریکا

۱۴۰۲/۰۷/۰۲ ۱۳:۲۷ چاپ کد خبر: 187417
پایگاه اینترنتی مارکت واچ در گزارشی به نقل از مؤسسه سرمایه گذاری گوگنهایم اعلام کرد که ورشکستگی شرکت ها در آمریکا به دلیل افزایش شدید هزینه های وام و عدم اطمینان اقتصادی احتمالاً به بالاترین سطح خود ...

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، پایگاه اینترنتی مارکت واچ در گزارشی به نقل از مؤسسه سرمایه گذاری گوگنهایم اعلام کرد که ورشکستگی شرکت ها در ایالات متحده به دلیل افزایش شدید هزینه های وام و عدم اطمینان اقتصادی احتمالاً به بالاترین سطح خود از سال 2010 خواهد رسید.

این گزارش حاکی از آن است که بیش از 450 شرکت همین حالا تا پایان ماه اوت امسال برای دریافت حمایت های دولتی، اعلام ورشکستگی کرده اند که از کل رقم سالانه طی دو سال گذشته بیشتر است.

تحلیلگران گوگنهایم همچنین اعلام کردند که به دلیل فقدان عوامل حمایتی، شتاب مجدد اقتصاد ایالات متحده در آینده نزدیک بعید به نظر می رسد.

این گزارش به نقل از تحلیلگران هشدار داد: محو شدن بادهای موافق روندی تدریجی خواهد داشت، اما اکنون ما اوج حمایت آنها از اقتصاد را پشت سر گذاشته ایم.

آنها افزودند: با حمایت کمتری که از سوی کاهش تورم دریافت می شود، سیاست های مالی و بازار کار، (رشد) اقتصاد باید تا پایان سال کند شود و ما فکر می کنیم که رکود تا اوایل سال 2024 محتمل است.

بر اساس این گزارش، از زمانی که فدرال رزرو (بانک مرکزی آمریکا) شروع به افزایش نرخ بهره به محدوده فعلی بین 5.25 تا 5.5 درصد کرد، هزینه های استقراض افزایش یافته است.

روز چهارشنبه، فدرال رزرو نرخ بهره بانکی را بدون تغییر در بالاترین حد خود در 22 سال گذشته نگه داشت، اما اشاره کرد که می تواند در مبارزه برای کاهش تورم، دوباره نرخ ها را افزایش دهد.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان