به گفته دستغیب، تاکنون ۲۰۰ هزار میلیارد تومان از منابع بودجه دولت در ۴۳ هزار حساب فرعی دستگاه ها رسوب کرده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از صدا و سیما، دستغیب، رئیس دیوان محاسبات کل کشور در ارتباط زنده تلفنی با خبر نیمروزی با اشاره به پایان مهلت قانونی دستگاه ها برای اتصال به حساب خزانه گفت: طبق آخرین گزارشی که دیروز (۳۱ شهریور ۱۴۰۲)  به دست دیوان محاسبات رسیده، تعداد حساب های موجود زیر مجموعه دستگاه ها از ۲۵۰ هزار حساب به ۲۳ هزار حساب اصلی رسیده است. اما همچنان ۷۵ هزار حساب فرعی در دستگاه ها موجود بود که این عدد هم به ۴۳ هزار حساب کاهش پیدا کرده است.

 دستغیب گفت: از این میان ۴۰ هزار حساب مربوط به دانشگاه های زیر مجموعه وزارت بهداشت و ۳ هزار حساب مربوط به دانشگاه های زیر مجموعه وزارت علوم است. علارغم کاهش حساب ها مشکل ارقام رسوب کرده در این حساب هاست. این عدد جمعا بالغ بر ۵ هزار میلیارد تومان برآورد شده است. همچنین تعداد حساب های وزارت نفت که هنوز به حساب واحد خزانه متصل نشده اند هم از سه هزار حساب به ۵۴۳ کاهش پیدا کرده است.  رقم رسوب کرده در حساب های فرعی زیرمجموعه وزارت نفت، ۱۹۶ هزار میلیارد تومان برآورد شده است. 

به گفته رئیس دیوان محاسبات کشور، اسامی دستگاه هایی که حساب های فرعی خود را به حساب واحد خزانه متصل نکرده اند به دستگاه های نظارتی و دادستانی دیوان محاسبات ارسال شده و بزودی به صورت عمومی نیز منتشر خواهد شد.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان