به گفته مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان، در هفته جهانی گردشگری، یک هزار و ۱۲۰ جشنواره فرهنگی و گردشگری برگزار می شود که میز خوراک و تور شهرگردی در ۱۷ شهرستان از مهم ترین برنامه های این ...

به گزارش خبرنگار فارس از رشت، ولی جهانی ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه در سالن اداره کل میراث فرهنگی گیلان با اشاره به ایجاد اشتغال ۱۲ هزار و پانصد نفر در بخش تاسیسات گردشگری گیلان اظهار کرد: ۷۵ پروژه گردشگری از ابتدای سال جاری تاکنون به بهره برداری رسید که برای اجرای این پروژه ها گردشگری، یک میلیارد و چهارصدوپنجاه میلیون تومان اعتبار هزینه شد.

به گفته وی با بهره برداری از ۷۵ پروژه گردشگری در گیلان، حدود ۳۸۰ اتاق و ۹۸۰ تخت به ظرفیت اقامتی استان اضافه شده و برای ۵۱۶ نفر اشتغال ایجاد شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و میراث فرهنگی گیلان با اشاره به بهره برداری ۵۳ پروژه در هفته گردشگری افزود: این تعداد پروژه با اعتبار یک هزار میلیارد و پانصد میلیون تومان از ۵ تا ۱۲ مهرماه جاری افتتاح خواهد شد که حدود یک هزار اتاق و یک هزار و ۲۱۰ تخت به ظرفیت اقامتی گیلان افزوده و برای پانصد نفر شغل ایجاد می شود.

به گفته جهانی، در هفته جهانی گردشگری، یک هزار و ۱۲۰ جشنواره فرهنگی و گردشگری برگزار می شود که میز خوراک و تور شهرگردی در ۱۷ شهرستان از مهم ترین برنامه های اداره کل میراث فرهنگی استان گیلان است.جه

وی با اشاره بر اجرای ۳۰۰ پروژه عام المنفعه خدماتی، رفاهی و گردشگری در گیلان بیان کرد: در حال حاضر این تعداد پروژه ها با حجم سرمایه گذاری پنج هزار میلیارد ریالی با شعار «گردشگری و سرمایه گذاری های سبز» در گیلان اجرا می شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از افزایش ظرفیت ۳ هزار اتاق در بخش اقامتگاهی استان خبر داد و گفت: با اجرای ۳۰۰ پروژه، هشت هزار و ۸۰۰ تخت به ظرفیت اقامتی گیلان افزوده خواهد شد که برای ۵۰۰ نفر اشتغال ایجاد می شود.

جهانی با اشاره به ظرفیت مکان های اقامتی در استان گیلان افزود: در حال حاضر استان گیلان دارای ۱۱۲ هتل، ۵۰۰ هتل آپارتمان، یک هتل بوتیک، ۱۰۲ مجتمع گردشگری، ۵۲ مهمان پذیر، ۲ هزار و ۶۴۹ خانه مسافر، ۱۹ مجمتع سرگرمی و تفریحی، ۱۶۱ اقامتگاه بومگردی و سنتی، ۳۸۲ واحد پذیرایی بین راهی، ۳۰ اسکله گردشگری و ۸۴ دفتر خدمات مسافرتی و جهانگردی است.

وی از برپایی ۳۰ کارگاه آموزشی با محوریت گردشگری در استان خبر داد و بیان کرد: تقویت گردشگری روستایی و ارایه آموزش های لازم در حوزه گردشگری بسیار مهم است و جشنواره نان تمیجان، جشنواره بادام زمینی آستانه اشرفیه، جشنواره توانمندی های روستاییان و جشنواره فرهنگی با رویکرد معرفی ظرفیت های گردشگری _ عشایری در تالش برپا می شود.

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان