وزیر آموزش و پرورش درباره منوی ناهار لاکچری یکی از مدارس غیردولتی گفت: موضوع عدالت آموزشی را با این حاشیه ها ترکیب نکنید، مدرسه ای این کار را انجام داده است که ارتباطی با آموزش و پرورش ندارد، ما نظارتی ...

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، رضامراد صحرایی در حاشیه مراسم جشن عاطفه ها در دبیرستان دخترانه شهید عاصمی تهران، در جمع خبرنگاران درباره منوی ناهار «لاکچری» یکی از مدارس غیر دولتی و تقابل آن با عدالت آموزشی گفت: موضوع عدالت آموزشی را با این حاشیه ها ترکیب نکنید، مدرسه ای این کار را انجام داده است که ارتباطی با آموزش و پرورش ندارد، ما نظارتی بر منوی غذای مدارس غیردولتی نداریم البته اقداماتی را که بوی اشرافیت می دهد تأیید نمی کنیم و خانواده ها باید کمک کنند و از این مسائل استقبال نکنند.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش باید بر کیفیت آموزش نظارت کند که این اتفاق می افتد، درباره راه اندازی مراکز نیکوکاری در مدارس عنوان کرد: در سه استان برای ایجاد مراکز نیکوکاری از کمیته امداد مجوز گرفتیم و امیدوارم سازمان دانش آموزی به زودی بتواند برای دایر کردن مراکز نیکوکاری در همه استان ها مجوز دریافت کند.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: محور و نقطه ثقل برنامه ریزی ما مدارس دولتی است و امسال هم مدارس دولتی در کنکور درخشیدند. در کیفیت آموزشی و هم در کیفیت معلمان و کیفیت فضای آموزشی برنامه های جدی داریم.

چرا مدارس غیردولتی در امتحانات نهایی بیشترین اُفت نمره را داشتند؟

وزیر آموزش و پرورش درباره توزیع شیر در مدارس گفت: توزیع شیر مدرسه فقط در مقطع ابتدایی و در سراسر کشور اجرا می شود.

صحرایی درباره بازگرداندن دانش آموزان بازمانده از تحصیل به مدارس بیان کرد: در یک سال گذشته با جهت گیری رفع محرومیت 2000 مدرسه با 9400 کلاس درس در مناطق محروم ساخته شد و هم اکنون یکی از دغدغه های ما جمع آوری مدارس سنگی و کانکسی است، سال گذشته تعداد قابل توجهی از این مدارس جمع آوری شدند، به عنوان نمونه در سیستان و بلوچستان بیش از 100 مدرسه کانکسی جمع آوری شد.

انتهای پیام/+

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان