دیدار وزیر ارشاد با همتایانش در قطر

۱۴۰۲/۰۷/۰۴ ۱۵:۳۱ چاپ کد خبر: 187493
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که به منظور حضور در دوازدهمین اجلاس وزرای فرهنگ کشورهای اسلامی به قطر سفر کرده است، با وزیر فرهنگ، گردشگری و میراث عراق دیدار و گفت وگو و همچنین در دیدار با دبیرکل شورای فرهنگ ...

به گزارش ایسنا، محمدمهدی اسماعیلی در دیدار با أحمد فکاک البدرانی (وزیر فرهنگ، گردشگری و میراث عراق) از میزبانی ملت و دولت عراق و برگزاری موفق راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی تقدیر و تشکر کرد.
در این دیدار دو طرف با اشاره بر مشترکات تاریخی و فرهنگی دو کشور بر توسعه همکاری های فرهنگی و هنری تاکید کردند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با دعوت از همتای عراقی اش برای سفر به ایران گفت: مشترکات تمدنی و تاریخی و مردمی دو کشور اساس توسعه روابط فرهنگی دوجانبه بین ایران و عراق است.

وزیر فرهنگ عراق نیز با ابراز خرسندی از این دیدار با تاکید بر توسعه روابط فرهنگی دو کشور خواستار همکاری و تولیدات مشترک سینمایی بین ایران و عراق شد که مورد استقبال وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفت.

محمدمهدی اسماعیلی همچنین در این سفر در دیدار با محمد خالدالجسار (دبیرکل شورای فرهنگ و هنر و ادبیات کویت) گفت: بین ایران و کویت روابط عمیق، تاریخی و برادرانه وجود دارد و در این راستا تقویت همکاری های فرهنگی بین دو کشور ضروری است. در ایران سالانه جشنواره ها و رویدادهای مختلف بین المللی در حوزه فرهنگی برگزار می شود و کویت می تواند در این رویدادها فعالانه شرکت کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به فعالیت های مشترک کشورهای اسلامی تصریح کرد: جایزه جهانی ادبیات فلسطین که توسط اتحادیه های ادبی و فعالان فرهنگی جهان اسلام برگزار می شود، فرصتی برای هم گرایی کشورهای اسلامی در حوزه ادبی است.

در این دیدار  محمد خالد الجسار (دبیرکل شورای فرهنگ و هنر و ادبیات کویت) با اعلام آمادگی برای شرکت در رویدادهای فرهنگی و هنری بین المللی کشورمان گفت: ایران، کشور برادر ما است و از ابتدای تاسیس دولت کویت با ما دوستی داشته است و آماده ایم تا سطح روابط فرهنگی را ارتقا دهیم.

در این دیدار ولید محمدالسیف دبیر کمیته میراث آیسسکو نیز حضور داشت و بر اهمیت ثبت اماکن تاریخی ایران در مرکز میراث آیسسکو به عنوان میراث جهان اسلام تاکید کرد.

انتهای پیام

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان