وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برگزاری جشنواره بین المللی رسانه خورشید، گفت: جشنواره بین المللی خورشید، تلاشی برای تداوم بخشی راه شهیده «شیرین ابوعاقله» و دیگر بانوانِ روشنگر و آزاداندیش دنیا ...

به گزارش ایسنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی در ادامه با تاکید بر نقش تاریخی و بی بدیل زنان ایرانی در روایتگری، تصریح کرد: معرفی چهره اصیل زنان کشورمان با برگزاری رویداد رسانه ای «خورشید» تاثیرگذارتر و دست یافتنی تر خواهد بود و عرصه رسانه امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند آفرینش زنانه برای روایتگری حقیقت است.

وی افزود: بر اساس آمارهای موجود هم اکنون ۲ هزار نفر از مدیران رسانه ای کشور زنان هستند و بیش از ۴۰ درصد از خبرنگاران کشور را زنان تشکیل می دهند و بر همین اساس، لازم بود چنین جامعه بزرگ و پویایی در یک رویداد ویژه بین المللی، قدرت رسانه ای خود را در برابر امپریالیسم رسانه ای غرب نشان دهند.

به گفته وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، آیین پایانی این رویداد رسانه ای با حضور خبرنگاران رسانه های داخلی و ۱۰۰ خبرنگار خارجی از ۴۰ کشور دنیا، روز شنبه هشتم مهرماه در مشهد مقدس برپا می شود.

اسماعیلی در پایان ابراز امیدواری کرد: این جشنواره در کنار جایزه ملی «مریم کاظم زاده» بتواند با کنش گری موثر رسانه ای ضمن روایت گری حقیقت و مقاومت در برابر انحصار رسانه ای، فرصتی را برای نمایش اتحاد، قدرت و تاثیر رسانه ایِ زنان این سرزمین فراهم آورد.

نخستین جشنواره بین المللی «خورشید» به ابتکار معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری شهرداری مشهد و معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری برگزار می شود.

انتهای پیام

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان