رئیس اداره امنیت عملیاتی ستاد کل نیروهای مسلح در جمع پیشکسوتان دفاع مقدس لنگرود مطرح کرد

توجه به خودکفایی علمی و سازندگی از برکات دفاع مقدس بود

۱۴۰۲/۰۷/۰۵ ۲۲:۱۲ چاپ کد خبر: 187520

به گزارش سایت خبری تحلیلی لنگرخبر، سردار بهرام حسینی مطلق عصر امروز در اجتماع پیشکسوتان دفاع مقدس و بسیجیان در سالن ۲۲ بهمن لنگرود با بیان اینکه فداکاری‌های دوران دفاع مقدس باید برای نسل جدید بازگو شود، اظهار کرد: در عصر کنونی که دشمن در حال جنگ ترکیبی علیه کشور است، دوران طلایی دوران دفاع مقدس را باید به نسل‌های بعدی منتقل کنیم زیرا فداکاری‌های آن دوران به مانند افسانه بوده و هر لحظه آن یک درس برای آیندگان است. 

وی با اشاره به ذلت ایران در دوران رژیم منحوس پهلوی گفت: دوران رژیم پهلوی دوران افول ایران بود ولی امام راحل (ره) با پیروزی انقلاب اسلامی باعث بازگشت اقتدار به کشور و عزت به ملت ایران شد. 

رئیس اداره امنیت عملیاتی ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید بر نقش انگلیس و آمریکا در روی کارآمدن رضا و محمدرضا پهلوی افزود: رضا و محمد رضا پهلوی با کمک انگلیس و آمریکا روی کار آمده و این ۲ فرد خبیث تحت سلطه بیگانگان بودند و این نشان دهنده حقیر بودن حاکمان آن دوران بود. 

حسینی مطلق، یکی از دلایل مخالفت و دشمنی استکبار از پیروزی انقلاب اسلامی را قطع شدن دست آنان از منابع کشور دانست و بیان کرد: در کشور از نظر اقتدار، حاکمیت نمودار نزولی داشتیم ولی با پیروزی انقلاب اسلامی این نمودار صعودی شد و به همین دلیل با دادن تسهیلات به یک رژیم جنایتکار بعث عراق باعث حمله به ایران اسلامی شدند. 

وی با بیان اینکه استکبار در اوایل انقلاب اسلامی در تلاش بود تا کشور را به پنج کشور کوچک تبدیل کند، گفت: تمامی ملت ایران، هشت سال فداکارانه در مقابل دشمن ایستادند و انقلاب اسلامی به جنان اقتداری رسیده که اکنون قدرت نخست خاورمیانه است. 

رئیس اداره امنیت عملیاتی ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به نقش نفوذی‌ها در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس در تصرف برخی از خاک ایران توسط رژیم بعث عراق تصریح کرد: امام خمینی (ره) با پشتوانه مردم، جبهه‌ها را مدیریت کردند و مردم با تبعیت از معمار کبیر انقلاب در مقابل بنی صدر منافق ایستاده و سر انجام این وطن فروش برکنار شد و در همان دوران بود بخشی از خاک تصرف شده خوزستان آزاد شد. 

حسینی مطلق، سال ۶۰ را آغاز دوران اقتدار جمهوری اسلامی ایران دانست و تصریح کرد: اقتدار کشور با آغاز عملیات ثامن الائمه (شکستن حصر آبادان) در سال ۶۰ آغاز شد و بعد از آن تمامی دنیا ایران جدید را شناخته و رزمندگان اسلام به همگان نشان دارند که این کشور، ایران تحت هدایت امام‌خمینی (ره) است. 

وی با بیان اینکه ایران در دوران دفاع مقدس و چه بعد از آن کم کم به یک ابرقدرت در منطقه تبدیل شد، افزود: کشور با تکیه به توان داخلی و نیروهای متخصص و جوان، به قدرتی رسیده که هیچ کشوری توان مقابله با ایران را ندارد. 

رئیس اداره امنیت عملیاتی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه امام خمینی (ره) معتقد بود دشمن در تلاش برای تقسیم توان نظامی ایران در دوران دفاع مقدس است، افزود: بعد از عملیات بیت المقدس، شهید حاج احمد متوسلیان با یک تیپ به کشور لبنان اعزام شدند و امام خمینی (ره) بعد از یک هفته از این اعزام فرموند راه قدس از کربلا می‌گذرد و به نیروهای اعزامی دستور بازگشت دادند زیرا امام معتقد بود دشمن می‌خواهد توان ما را به ۲ جبهه تبدیل کند. 

حسینی مطلق با تاکید بر لزوم توجه به حفظ اقتدار جمهوری اسلامی از طریق تکیه به توان داخلی بیان کرد: زمانی در دوران دفاع مقدس به موفقیت رسیدیم که به توان نیرو و متخصصان داخلی ایمان آوردیم و نتیجه آن شکستن حصر آبادان و آزادسازی خرمشهر شد و اکنون دانش نظامی جمهوری اسلامی در دنیا کم نظیر است و دیگران توان انجام عملیاتی مثل والفجر هشت را ندارند. 

وی با اشاره به ارسال موفقت‌آمیز ماهواره نور۳ به فضا توسط نیروی هوا فضای جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ماهواره نور۳ را با موفقیت به فضا فرستاد و این تنها بخشی از توان علمی و موشکی سپاه است و اگر در سال ۵۹ هم این چنین قدرتی داشتیم دشمن جرات حمله به ایران را نداشت. 

رئیس اداره امنیت عملیاتی ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه بازدارندگی دارای چند بعد امکانات، تجهیزات و افزایش اراده استفاده از این تجهیزات است، بیان کرد: به گفته اندیشمندان آمریکایی قدرت ایران به ۲ بخش قبل از حمله به عین الاسد و بعد از حمله باز می‌گردد زیرا در حمله به پایگاه هوایی عین الاسد، ایران نشان داد که قدرت پاسخگویی به هر تجاوزی را دارد.

حسینی مطلق، یکی از برکات دوران دفاع مقدس را توجه به خودکفایی در عرصه علمی، سازندگی و هوا فضا دانست و بیان کرد: اکنون پهبادهای ایران مثل شاهد ۱۳۶ به یک قدرت مبدل شده و حتی خیلی از کشورها خواهان امکانات نظامی ایران هستند. 

وی با بیان اینکه در کشورهای منطقه، فرهنگ مقاومت و ایستادگی در مقابل دشمن اشاعه پیدا کرده است، افزود: در لبنان، فلسطین، یمن و عراق، قدرت مقاومت جمهوری اسلامی نفوذ کرده و نتیجه این امر تشکیل حزب‌الله، حشدالشعبی، حماس، تیپ فاطمیون، زینبیون و انصارالله یمن است. 

رئیس اداره امنیت عملیاتی ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید بر ناامیدی گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی از نابودی این کشور بعد از سالگرد اغتشاشات افزود: سالگرد اغتشاشات، آخرین امید گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی برای سرنگونی نظام جمهوری اسلامی بود ولی مردم باعدم حضور خود و پشتیبانی از انقلاب اسلامی، پاسخی محکم به گروه‌های مخالف کشور دادند. 

پایان پیام/

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان