به گزارش لنگرخبر، سردار ایرج مسجدی امشب در مراسم یادواره ۲۶ شهید فاجعه منا در مسجد جامع لنگرود با بیان اینکه داشته های امروز ما به خاطر رشادت های کسانی است که جانشان را برای این کشور و امنیت مردم دادند هستیم، اظهار کرد: شهدا و همه کسانی که در راه خدا رشادت کردند در پیشگاه خدا هستند و در نزد پروردگار روزی می خورند. 

وی با بیان اینکه امروز ایران به برکت خون شهدا به عنوان قدرت منطقه ای مطرح است و اقدامات در منطقه با رای و نظر جمهوری اسلامی صورت می گیرد، گفت: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در زمان حیات خود یک هم پیمان قدرتمند در کنار ایران ایجاد کرد که آن جبهه مقاومت است که امروز رژیم صهیونیستی در مقابل مردم سنگ به دست فلسطین سرگردان شده و از درون در حال پاشیدن هستند. 

مشاور عالی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه هم پیمانان آمریکا روز به روز از آمریکا روی بر می گردانند و قدرت آمریکا رو به زوال است، افزود: در زمانی که داعش به عراق حمله کرد و اقیلم کردستان را مورد حمله قرار داد بارزانی از آمریکایی ها درخواست کمک کرد که آمریکایی ها گفتند سه ماه مهلت میخواهیم تا با داعش برخورد کنیم که وقتی از آمریکایی ها ناامید شدند از سردار سلیمانی درخواست کمک کردند. 

سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در عراق با اشاره به نشست شهید سلیمانی با بارزانی بیان کرد: شهید سلیمانی به بارزانی گفت که نگران نباشید و ما کمکتان می کنیم و همه منتظر بودند تا ببینند شهید سلیمانی در برخورد با داعش چه می کند که سردار سلیمانی شب به یکی از فرماندهان سپاه دستور داد که تا صبح نیرو به فرودگاه اربیل اعزام شوند که موجب تعجب بارزانی شد. 

مسجدی با بیان اینکه نیروها در نزدیکی نماز صبح به اربیل عراق رسیدند و ساماندهی شدند و با داعش برخورد کردند که داعشی ها نمی دانستند که چه بلایی سر آنان آمد و با کشته ها و تلفات زیاد عقب نشینی کردند، افزود: شر داعش در طی چند ساعت از منطقه و اربیل کنده شد ولی آمریکایی ها برای کمک به بارزانی گفته بود که سه ماه فرصت نیاز دارند که این نشان از قدرت ساماندهی سردار سلیمانی و رهبری این شهید در میدان نبرد است. 

وی با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس، مردم در کنار نیروهای مسلح پای کار بودند، گفت: در جنگ با داعش هنرمندی سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس این بود که با ساماندهی مردم در کنار ارتش عراق و با فتوای آیت الله سیستانی، شر داعش را از کشور عراق و مردم دور کردند. 

مشاور عالی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه امروز ایران به برکت رشادت های شهدا و رزمندگان به یک قدرت بازدارندگی دست یافته است، تصریح کرد: آمریکا اعلام کرد که در حال از دست دادن قدرت بازدارندگی خود است و این یعنی کشورها مانند گذشته دیگر به آمریکا اعتماد ندارند ولی آمریکا باز هم با لشکرکشی و پول های دلاری به دنبال بازگرداندن قدرت بازدارندگی گذشته خود است ولی نمی تواند و ایران امروز یک ابرقدرت محسوب می شود. 

مسجدی با اشاره به جنگ ترکیبی دشمن علیه ایران بیان کرد: تحریم های اقتصادی و دارویی، روبرو قراردادن مردم مقابل هم، ایجاد آشوب و اغتشاش، نفود وخرابکاری اقتصادی و غیره از جمله شیوه های دشمن برای نبرد با دشمن است تا از این طریق در داخل برای خود نیرو جذب کند ولی در این کار نیز موفق نخواهند شد. 

وی با بیان اینکه دشمن روح لطیف و ایمان نوجوانان و جوانان را نشان گرفته است، گفت: امروز دشمن به دنبال بی ایمان کردن مردم نسبت به انقلاب، حجاب، اعتقادات، قرآن، خانواده و غیره است و این ها را نشانه گرفته که این جنگ، رزمنده خاص خود را می خواهد که برای پیکار با این دشمن در این نبرد نیاز به جهاد تبیین است. 

مشاور عالی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه در گذشته میهن ما مورد هدف گلوله قرار گرفته بود که به لطف خدا پیروز از میدان خارج شدیم، گفت: دشمن امروز ایمان را هدف قرار داده و از ابزارهای مختلفی برای نفوذ در نسل جدید استفاده می کنند که در این میدان نبرد باید از جوانان خلاص و با بصیرت استفاده کرد که قطعا در نبرد امروز با دشمن پیروز از میدان خارج خواهند شد. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان