به گزارش سایت خبری تحلیلی لنگرخبر، فرامرز محمدی‌پور نویسنده و پژهشگر در مراسم گرامیداشت خبرنگار شهید ابوالقاسم اخوان در تحریریه لنگرخبر با اشاره به فرمایش رهبر انقلاب درخصوص زوایای مختلف ثبت دوران دفاع مقدس اظهار کرد: اصحاب رسانه و خبرنگاران یک گروه از جامعه هدفی هستند که در ثبت اعتماد به نفس ملت ایران و رزمندگان و تبیین دفاع مقدس نقش دارند که چگونه رزمندگان با اعتماد به نفس خود هشت سال در مقابل دشمن ایستادگی کردند.

وی با بیان اینکه در دوران جنگ بسیاری از کشورها که بعد از انقلاب منافع خود را در ایران از دست داده بودند در کنار صدام قرار داشتند، گفت: ملت ایران توانست کلید واژه مقاومت را به جهان اثبات کنند و سند آن نیز شهدا، جانبازان و ایثارگران هستند.

این نویسنده و پژوهشگر با بیان اینکه اگر کوتاهی کنیم ممکن است به دوره‌ای برسیم که دیگر عزیزان جانباز و ایثارگر در بین ما حضور نداشته باشند، افزود: تاریخ شفاهی از ما سند می‌خواهد و همه تلاش ما این است که هشت سال جنگ را به تبیین برسانیم که این با ثبت وقایع صورت می‌گیرد.

محمدی‌پور با بیان اینکه ما به شهدا و رزمندگان که از جان خود برای امنیت امروز ما گذشتند بدهکاریم، تصریح کرد: شهید ابوالقاسم اخوان نیز یکی از خبرنگاران پرتلاش و شجاعی بود که از افتخارات این شهر است که همه تلاشش این بود که همه اهداف انقلاب اسلامی را در چارچوب وظیفه‌ای که دارد انجام دهد.

وی با بیان اینکه متاسفانه بسیاری از اهالی اصحاب رسانه و هنر ادبیات پایداری را قبول ندارند و اصلا پایداری را قبول ندارند، گفت: امروز با گروهی از روشنفکران مواجهیم که بدنه پایداری و دفاع مقدس را قبول ندارند.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان