نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه هدف برگزاری اجلاس پیر غلامان اهل بیت (ع) را زنده نگه داشتن یاد امام حسین(ع) است، گفت: اگر حیات طیبه ای برای بشیرت وجود دارد از کلمات نورانی اولیای ربّانی است که به ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، آیت الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان امشب در آئین افتتاحیه
بیستمین اجلاس بین المللی پیرغلامان و خادمان حسینی در سالن جلسات صداوسیما در زیباکنار با بیان اینکه اهل بیت (ع) چراغ راه هدایت انسان ها برای به سعادت رسیدن در دنیا و آخرت هستند، اظهار کرد: اهل بیت (ع) جان خود را برای هدایت انسان ها فدا کرده و چراغ راهی برای به سعادت رسیدن در دنیا و آخرت است که باید مورد توجه همگان قرار گیرد.

وی با اشاره به حق جو بودن انسان در تاریخ و تلاش برای یافتن حقیقت، گفت: در طول تاریخ هرچه مسلمانان و جوامع اسلامی از دین می دانند در مسیر اهل بیت (ع)  و پیامبر(ص) بوده است.

نماینده ولی فقیه در گیلان نقش بشریت در بازگو کردن حقایق زیبای دین اسلام را بسیار مهم برشمرد و بیان کرد: اگر حیات طیبه ای برای بشیرت وجود دارد از کلمات نورانی اولیای ربّانی است که به ما رسیده است.

فلاحتی با تاکید بر لزوم توجه به نقش ادعیه در ایجاد آرامش روحی و روانی در جامعه، افزود: فاصله بین انسان با ادعیه نورانی اهل بیت(ع) بسیار زیاد است لذا هر چقدر با این میدان معرفت فاصله بگیریم آثار منفی آن را در جامعه به راحتی قابل لمس است.

وی یکی از اهداف  برگزاری اجلاس پیر غلامان اهل بیت(ع) را گرامیداشت یاد خدا خدا و اهل بیت (ع) دانست و گفت: یکی از حقوق اهل بیت که ادا می کنیم، ذکر یاد و نام آنها است که باید مورد توجه قرار گیرد.

پایان پیام/۳۳۸۹

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان