به گفته معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان، در ۶ ماهه نخست امسال، ۳۷۷ فروند کشتی تجاری به مجتمع بندری انزلی وارد شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۴ درصد رشد را نشان می دهد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، مجتبی نظری معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان عصر امروز در حاشیه بازدید از بنادر گیلان و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در ۶ ماهه نخست امسال، ۳۷۷ فروند کشتی تجاری به مجتمع بندری انزلی وارد شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۴ درصد رشد را نشان می دهد.

وی با اشاره به افزایش تخلیه و بارگیری کالا در مجتمع بندرانزلی گفت: در این مدت، تخلیه و بارگیری انواع کالا و محموله در مجتمع بندری انزلی نیز ۴۴ درصد رشد داشته و به یک میلیون و ۹ هزار و ۱۱۵ تُن رسیده است.

معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به قدمت ۳۰۰ ساله تجارت دریایی در این استان بیان کرد: این بندر بین کشور های حاشیه دریای خزر جایگاه خوبی دارد که مزیتی برای تجار گیلانی محسوب می شود.

نظری با تاکید بر لزوم توجه به نقش موثر بنادر گیلان در ایجاد اشتغال و رشد اقتصادی در گیلان افزود: بنادر موجود در انزلی و اسارت جزو با ظرفیت ترین بنادر موجود در کشور هستند که در صورت توسعه می تواند به رشد اقتصادی گیلان کمک کند.

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان