پیرغلامان و مادحین هشت کشور خارجه از طریق فرودگاه سردار جنگل رشت برای شرکت در اجلاس بین المللی پیرغلامان خاندان صمت و طهارت وارد گیلان شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، عصر امروز پیرغلامان حسینی از سرتاسر ایران اسلامی و هشت کشور خارجی همزمان با میلاد با سعادت حضرت محمد مصطفی(ص) به منظور شرکت در بیستمین اجلاس بین المللی پیرغلامان حسینی به میزبانی گیلان  با استقبال اسدالله عباسی نماینده عالی دولت در استان  و جمعی از مسوولان استانی وارد فرودگاه بین المللی سردارجنگل رشت شدند.

اسدالله عباسی استاندار گیلان در حاشیه این استقبال و در جمع خبرنگاران با ابراز خرسندی از حضور پیر غلامان اهل بیت (ع) در گیلان اظهار کرد: این استان یکی از ولایتمدارترین مردمان کشور هستند که در برهه های مختلف همواره از اسلام و ایران اسلامی دفاع کردند.

عباسی حضور پیرغلامان اهل بیت در گیلان را فرصتی برای معرفی فرهنگ مردمان دیار میرزا دانست و گفت: مایه افتخار است که استان گیلان که در حب اهل بیت(ع) ریشه دار است، میزبان خادمان و پیرغلامان حسینی باشد.

وی با تاکید بر آمادگی گیلان در برگزاری بیستمین اجلاس بین المللی پیرغلامان خاندان عصمت و طهارت در این استان، افزود: تجلیل از پیرغلامان حسینی تجلیل از یک عمر نوکری امام حسین(ع) است و مداحان منتسب به شخصیتی هستند که زینت آسمان و زمین، چراغ هدایت، کشتی نجات و الگوی شرافت است.

 

به گزارش فارس، بیستمین اجلاس بین المللی پیرغلامان حسینی با شعار محوری "گیلان حسین بن علی(ع)" از ساعت ۱۹ امروز در منطقه زیباکنار رشت با حضور و سخنرانی آیت الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان و سدالله عباسی استاندار گیلان آغاز می شود.

 

این اجلاس به مدت سه روز با حضور مداحان و پیرغلامان سراسر کشور و ۱۲ مداح خارجی از کشورهای افغانستان، پاکستان، تایلند، عمان، ترکیه، لبنان، هندوستان و عراق برگزار می شود.

پایان پیام/۳۳۸۹

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان